ODWIEDZAMY ŚWIĘTE MIEJSCA

W przyszłym roku będziemy pielgrzymowali śladami Św. Franciszka, Św. Klary oraz św. Katarzyny ze Sieny

Wakacje z Bogiem na Riwierze Adriatyckiej –
Włochy 7 dni pobytu

21.06-30.06.2024
Riwiera Adriatycka - najbardziej znany i najczęściej odwiedzany przez turystów z całego świata region wypoczynkowy we Włoszech. Szerokie i bardzo dobrze zagospodarowane piaszczyste plaże rozciągają się na długości 130 km. Riwiera Adriatycka każdego roku przyciąga rzesze turystów, którzy preferują zarówno bierny jak i aktywny wypoczynek. Dla  lubiących ruch, towarzystwo i nocną zabawę czekają tętniące życiem kurorty z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami, dyskotekami.
Gatteo Mare - urocza miejscowość włoskiego regionu Emilia Romagna. Niewątpliwie największą atrakcją są tu długie, piaszczyste plaże i ciepłe morze nadające się idealnie do pływania, uprawiania windsurfingu czy po prostu wygrzewania się w promieniach włoskiego słońca.

1 dzień

Wyjazd z Jeleniej Góry w godzinach wieczornych. Przejazd do Włoch przez Niemcy i Austrię.

2 dzień
Przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg

3 - 8 dzień
Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Adriatyckim. W trakcie pobytu wyżywienie 2 x dziennie, śniadanie i obiadokolacje. Możliwość uczestnictwa w codziennej Mszy Św.

Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu fakultatywnego.
Dla wszystkich w ramach programu podstawowego wycieczka do Republiki San Marino. Zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego na wzgórzach apenińskich. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Czas na zakupy.

9 dzień
Wykwaterowanie do godz. 10.00, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Niemcy z przerwami na posiłki.

10 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Koszt:   550 euro i 900 pln

ŚWIADCZENIA
Zakwaterowanie:
7 noclegów
Wyżywienie: 7 x śniadania i 7 x obiadokolacje
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem

Opłata klimatyczna
Wycieczka do Republiki San Marino

Opieka pilota i rezydenta.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

UWAGI

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów uczestnictwa w imprezach fakultatywnych..

PROGRAM FAKULTATYWNY
Rzym
- zaczniemy od najsłynniejszego amfiteatru świata – Koloseum, następnie pomiędzy Forami rzymskimi dotrzemy na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna. Na koniec naszego spaceru udamy się do Watykanu i Bazyliki św Piotra, gdzie nawiedzimy grób Św. Jana Pawła II. Cena ok 70 EUR (min 30 os)
Wenecja – rejs statkiem po Lagunie Weneckiej z uroczej miejscowości Chioggia. Po rejsie zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Marka - sanktuarium skrywającego relikwie patrona miasta oraz najcenniejsze dzieło jubilerskie Pala d’Oro – Złoty Ołtarz. Zobaczymy również Pałac Dożów, Most Westchnień i zachwycający Teatr la Fenice. Następnie udamy się spacerkiem do Mostu Rialto. Cena ok 65 EUR (min 30 os)

PIELGRZYMKA
2023 r.