Udzielane sakramenty
Sakrament Chrztu Świętego
Chrzty Święte odbywają się w naszej Parafii w II-gą i IV-tą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godzinie 13,00.
Na około 10 dni przed terminem Chrztu należy zgłosić się do kancelarii parafialnej z następującymi dokumentami:
  - akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego (do wglądu),
  - zaświadczenie dla rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania stwierdzające, że są godni być rodzicami chrzestnymi.
Na dzień Chrztu Świętego należy zaopatrzyć się w białą świecę i białą szatkę
Chrzest - w chrześcijaństwie obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, mający postać sakramentalnego tzw. obmycia wodą, któremu towarzyszy słowo (Ef 5,26)
Sakrament Małżeństwa - potrzebne dokumenty.

Termin ślubu można wcześniej zarezerwować !.

A. Oboje narzeczeni winni się zgłosić na I rozmowę z kapłanem, celem spisania  I części protokołu przedślubnego, około 3 miesiące przed ślubem, z następującymi dokumentami:
     - dowody osobiste
     - świadectwo chrztu (z aktualna datą ważności) z adnotacją o bierzmowaniu,
     - informacja ustna o I Komuni Św, - rok i miejsce,
     - zaświadczenie o bierzmowaniu (jesli brak adnotacji na świadectwie Chrztu),
     - świadectwo z katechezy - z ostatniej klasy (do wglądu).

Uwaga: Jeżeli żadne z narzeczonych nie jest z naszej parafii, konieczna jest zgoda na zawarcie sakramentu z parafii narzeczonego lub narzeczonej.
Należy zaliczyć przed ślubem kurs przedmałżeński w dowolnej parafii.

B. Na około 2-3 tygodnie przed ślubem narzeczeni przychodzą na II rozmowę.

Jeżeli ma to być ślub konkordatowy należy zgłosić się do USC z dowodami osobistymi i aktami urodzenia po odpowiednie zaświadczenie - w terminie  krótszym niż 6 miesiące do daty ślubu.

Na dzień ślubu świadkowie (pełnoletni) przynoszą dowody osobiste.
      tel. do kancelarii  -
730 81 47 57 w godzinach 16,00-18,00.
      tel. do  Organisty - 604-287-145
      wystrój  kościoła - "Arabeska" - Ewa Przybyszewska tel. 75-75-33-241.

Na I-szą rozmowę (pkt.A) należy umówić się z księdzem telefonicznie.

W przypadku rezygnacji ze ślubu prosimy o powidomienie o tym fakcie, aby zwolnić zarezerwowany wcześniej termin ślubu.

Małżeństwo sakramentalne - związek monogamiczny mężczyzny i kobiety będący sakramentalnym znakiem miłości Chrystusa i Kościoła (por. Ef 5, 32)