ODWIEDZAMY ŚWIĘTE MIEJSCA
Szczęść Boże. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Toskanii na przyszłoroczna majówkę. Zapisy w kancelarii parafialnej ruszają od przyszłego poniedziałku.
W przyszłym roku będziemy pielgrzymowali śladami Św. Franciszka, Św. Klary oraz św. Katarzyny ze Sieny.
Będziemy także w miejscowości która jest szczególna dla mieszkańców naszej parafii. Gdyż będziemy w miejscu w którym znajduje się ziemia z krwią z pod Krzyża Chrystusa.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Mantova, Pisa, Lukka, Asyż, Orvieto, Siena, San Gimignano
26.04-04.05.2024
Dzień 1 Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez Niemcy I Austrię na teren Włoch.
Dzień 2 Przyjazd do Mantovy. Miasto w Lombardii w końcu XII wieku otoczone z trzech stron sztucznymi jeziorami (Lago Superiore, Lago di Mezzo, i Lago Inferiore) Przez prawie cztery stulecia Mantua - rządzona przez ród Gonzagów - była jednym z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturalnych w północnych Włoszech.  Tutaj zobaczymy relikwie krwi Chrystusa zebrane z ziemi na której stał krzyż. Msza Św.Nastepnie udamy sie do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 Śniadanie w hotelu.Przejazd do Pizy. Zobaczy historyczne centrum z zespołem katedralnym wraz ze słynną Torre Pendente, czyli „Krzywą Wieżą”. Przejazd do Lukki – zwiedzanie starówki, wizyta w kościele San Michele in Foro oraz zabytkowej Katedrze, w której kryje się Volto Santo „Święte Oblicze”. MszaŚw.Na zakończenie dnia udamy się na uczte do toskańskiej winnicy. Powrót do hotelu. Nocleg
Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Tutaj poczujemy ducha założyciela największego zakonu we Włoszech Zwiedzanie Bazylika św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Msza święta. Następnie przejazd do Orvieto – miejsce ogłoszenie świeta Bożego Ciała Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 Śniadanie w hotelu.  Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, katedra, baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 6 Śniadanie w hotelu,Przejazd do San Gimignano miasta słynącego ze średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, Czas wolny na znakomite włoskie lody, przejazd nad morze w okolicę Viareggio. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7 Śniadanie w hotelu, czas wolny na wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, czas wolny, obiad, wyjazd do Polski.
Dzień 9 Przyjazd do kraju w godzinach rannych
Cena:   650 euro + 900zł – przy zapisie zaliczka 150 euro
transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
pilot na całej trasie wycieczki, przewodnicy miejscowi, duchowa opieka księdza
6 x nocleg w hotelach *** , pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,  opłaty klimatyczne
6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja, 1 x obiad, ubezpieczenie KL i NNW
program uwzględnia codzienną rezerwację mszy św. w kościołach pojawiających się na trasie przejazdu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

      Poczta e-mail:
kancelaria                      
krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl

administrator WWW    admin_www@kosciolgarnizonowy.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze