ODWIEDZAMY ŚWIĘTE MIEJSCA

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do
Pragi w dniu 2 Grudnia 2023r. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnejSzczęść Boże. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Toskanii na przyszłoroczna majówkę. Zapisy w kancelarii parafialnej ruszają od przyszłego poniedziałku.
W przyszłym roku będziemy pielgrzymowali śladami Św. Franciszka, Św. Klary oraz św. Katarzyny ze Sieny.
Będziemy także w miejscowości która jest szczególna dla mieszkańców naszej parafii. Gdyż będziemy w miejscu w którym znajduje się ziemia z krwią z pod Krzyża Chrystusa.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Mantova, Pisa, Lukka, Asyż, Orvieto, Siena, San Gimignano
26.04-04.05.2024
Dzień 1 Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd tranzytowy przez Niemcy I Austrię na teren Włoch.
Dzień 2 Przyjazd do Mantovy. Miasto w Lombardii w końcu XII wieku otoczone z trzech stron sztucznymi jeziorami (Lago Superiore, Lago di Mezzo, i Lago Inferiore) Przez prawie cztery stulecia Mantua - rządzona przez ród Gonzagów - była jednym z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturalnych w północnych Włoszech.  Tutaj zobaczymy relikwie krwi Chrystusa zebrane z ziemi na której stał krzyż. Msza Św.Nastepnie udamy sie do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 Śniadanie w hotelu.Przejazd do Pizy. Zobaczy historyczne centrum z zespołem katedralnym wraz ze słynną Torre Pendente, czyli „Krzywą Wieżą”. Przejazd do Lukki – zwiedzanie starówki, wizyta w kościele San Michele in Foro oraz zabytkowej Katedrze, w której kryje się Volto Santo „Święte Oblicze”. MszaŚw.Na zakończenie dnia udamy się na uczte do toskańskiej winnicy. Powrót do hotelu. Nocleg
Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Tutaj poczujemy ducha założyciela największego zakonu we Włoszech Zwiedzanie Bazylika św. Franciszka i Bazylika św. Klary. Msza święta. Następnie przejazd do Orvieto – miejsce ogłoszenie świeta Bożego Ciała Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 Śniadanie w hotelu.  Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, katedra, baptysterium, Piazza Il Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 6 Śniadanie w hotelu,Przejazd do San Gimignano miasta słynącego ze średniowiecznych wież, które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę, Czas wolny na znakomite włoskie lody, przejazd nad morze w okolicę Viareggio. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7 Śniadanie w hotelu, czas wolny na wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8 Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, czas wolny, obiad, wyjazd do Polski.
Dzień 9 Przyjazd do kraju w godzinach rannych
Cena:   650 euro + 900zł – przy zapisie zaliczka 150 euro
transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
pilot na całej trasie wycieczki, przewodnicy miejscowi, duchowa opieka księdza
6 x nocleg w hotelach *** , pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,  opłaty klimatyczne
6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja, 1 x obiad, ubezpieczenie KL i NNW
program uwzględnia codzienną rezerwację mszy św. w kościołach pojawiających się na trasie przejazdu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.


Wakacje z Bogiem na Riwierze Adriatyckiej –
Włochy 7 dni pobytu

21.06-30.06.2024
Riwiera Adriatycka - najbardziej znany i najczęściej odwiedzany przez turystów z całego świata region wypoczynkowy we Włoszech. Szerokie i bardzo dobrze zagospodarowane piaszczyste plaże rozciągają się na długości 130 km. Riwiera Adriatycka każdego roku przyciąga rzesze turystów, którzy preferują zarówno bierny jak i aktywny wypoczynek. Dla  lubiących ruch, towarzystwo i nocną zabawę czekają tętniące życiem kurorty z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami, dyskotekami.
Gatteo Mare - urocza miejscowość włoskiego regionu Emilia Romagna. Niewątpliwie największą atrakcją są tu długie, piaszczyste plaże i ciepłe morze nadające się idealnie do pływania, uprawiania windsurfingu czy po prostu wygrzewania się w promieniach włoskiego słońca.

PROGRAM
1 dzień

Wyjazd z Jeleniej Góry w godzinach wieczornych. Przejazd do Włoch przez Niemcy i Austrię.


2 dzień
Przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg

3 - 8 dzień
Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Adriatyckim. W trakcie pobytu wyżywienie 2 x dziennie, śniadanie i obiadokolacje. Możliwość uczestnictwa w codziennej Mszy Św.

Dla chętnych możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu fakultatywnego.
Dla wszystkich w ramach programu podstawowego wycieczka do Republiki San Marino. Zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego na wzgórzach apenińskich. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej nawiedzimy Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Czas na zakupy.

9 dzień
Wykwaterowanie do godz. 10.00, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Niemcy z przerwami na posiłki.

10 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach rannych.


Koszt:   550 euro i 900 pln

ŚWIADCZENIA
Zakwaterowanie:
7 noclegów
Wyżywienie: 7 x śniadania i 7 x obiadokolacje
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem

Opłata klimatyczna
Wycieczka do Republiki San Marino

Opieka pilota i rezydenta.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.UWAGI

Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów uczestnictwa w imprezach fakultatywnych..

PROGRAM FAKULTATYWNY
Rzym
- zaczniemy od najsłynniejszego amfiteatru świata – Koloseum, następnie pomiędzy Forami rzymskimi dotrzemy na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna. Na koniec naszego spaceru udamy się do Watykanu i Bazyliki św Piotra, gdzie nawiedzimy grób Św. Jana Pawła II. Cena ok 70 EUR (min 30 os)
Wenecja – rejs statkiem po Lagunie Weneckiej z uroczej miejscowości Chioggia. Po rejsie zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Marka - sanktuarium skrywającego relikwie patrona miasta oraz najcenniejsze dzieło jubilerskie Pala d’Oro – Złoty Ołtarz. Zobaczymy również Pałac Dożów, Most Westchnień i zachwycający Teatr la Fenice. Następnie udamy się spacerkiem do Mostu Rialto. Cena ok 65 EUR (min 30 os)


                                         
PIELGRZYMKA
2023 r.
      Poczta e-mail:
kancelaria                      
krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl

administrator WWW    admin_www@kosciolgarnizonowy.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze