ODWIEDZAMY ŚWIĘTE MIEJSCA
Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do samego Rzymu tak aby zwiedzić go w pełni.
Weekend na Tybrem – Rzym
Cena: 1500zl + 299euro (samolot)
03- 06.10.2023


1 dzień Wylot z Wrocławia przylot do Rzymu, przejazd do hotelu. Nocleg
2 dzień Śniadanie. Zwiedzanie „wiecznego miasta”. Na trasie naszego spaceru:. Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojącą po dziś dzień w całości. Fontanna di Trevi oraz Plac i Schody Hiszpańskie. Następnie przejdziemy na Plac Wenecki przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Przejście na Kapitol - miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe , polityczne i kulturalne Rzymu. Z trasu widokowego na Kapitolu ujrzymy antyczne Forum Romanum a następnie dotrzemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Msza Św w kościele św Anny na Watykanie. Powrót do hotelu, nocleg      
3 dzień Śniadanie.  Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra największego kościoła rzymskokatolickiego na świecie wybudowanego w miejscu w którym od 2 tyś lat chrześcijaństwa spoczywają doczesne szczątki namiestnika Chrystusa na Ziemi, pierwszego papieża - Św. Piotra. Przejście pod Zamek Św. Anioła . Przejazd metrem do Bazyliki Matki Boskiej Większej zwanej również Bazyliką Matki Boskiej Śnieżnej. Następnie przejście do Bazyliki Św. Jana na Lateranie przy której znajdują się Święte Schody które według tradycji zostały sprowadzone z Ziemi Świętej do Rzymu przez św. Helenę – matkę cesarza Konstantyna. Powrót do hotelu, nocleg.
4 dzień Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za Murami. Przejazd na Via Appia – antyczną drogę przy której znajdują Katakumby. Zwiedzanie podziemnych cmentarzysk. Msza Św w Katakumbach. Po mszy nawiedzenie kościółka Quo Vadis. Przyjazd na lotnisko. Wylot. Powrót do kraju.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIE UZALEŻNIONA OD GODZIN LOTÓW
Cena zawiera: Przelot samolotem z bagażem podręcznym 40x30x20, 3 noclegi w Rzymie ze śniadaniami, opieka pilota i przewodnika, transfer z i na lotnisko w Rzymie, środki lokalnej komunikacji, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe.    
Cena nie zawiera:  Kolacji i innych posiłków.


Zapisy u Ks. Janusza
Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń :-)

Double click toUWAGA !!! .
Z powodu dużego
zainteresowania
wyjazdem na
pielgrzymkę do Włoch
i brakiem miejsc,
informujemy że z
radością znajdą się
miejsca w drugim
autokarze.Serdecznie
zapraszamy do
zapisów      Poczta e-mail:
kancelaria                      
krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl

administrator WWW    admin_www@kosciolgarnizonowy.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze