W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE
  18  środa - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
21 sobota - Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
czytaj więcej...
„13. Dzień” - film, który ukazał historię objawień fatimskich

Film dla dzieci - Rozmowy Wesołej Pandy "O PRZEBACZENIU"
Któż z nas nie był świadkiem sytuacji, gdy podczas Mszy dziecko zaczyna płakać, krzyczeć, zaczepiać sąsiadów albo jeździć swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. Poradnik dla rodziców w zakładce "Dla najmłodszych".

Katechizm dla Polskiego dziecka    czytaj więcej
Podwyższenie Krzyża Świętego (także: Pańskiego) - święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią. Nabożeństwa ku jego czci sięgają początków chrześcijaństwa.
Meditatio

Zakurzone karty...


Nazwa  nawiązuje do faktu, że niektóre z ksiąg Pisma Świętego nie znajdują się zbyt często w polu zainteresowań czytających Biblię. Smutnym faktem jest, że również przez kaznodziejów są one traktowane „po macoszemu”.
Jednak w przypadku Słowa Bożego nie ma tekstów „pierwszej”, bądź „drugiej kategorii”.
Mieszkańcy Jerozolimy
ZAKURZONE KARTY więcej....

Wiara człowieka nie jest oparta na fantazji i abstrakcji, lecz ma mocne osadzenie na świadectwie osób, które słyszały słowa Jezusa i widziały dokonywane przez Niego znaki. Wiara żywa nie polega tylko na przyjęciu odpowiednich prawd wiary, lecz na całkowitym zawierzeniu Słowu Boga, które stanowi lekarstwo i pokarm dla życia każdego człowieka.


"
Trud proroka" -  więcej....
Biblia Tysiąclecia
      
w mp3 cała
       
Czytania na każdy dzień wg. mateusz.pl

 
 
 
              Plan nabożeństw
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz 18.00
   Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek godz 18.00
  
Droga Krzyżowa - piątek godz. 10.00


    Gorzkie Żale z kazaniem    pasyjnym - niedziela godz. 17.00
 
Wszystkie materiały filmowe przenoszone są do  naszego kanału filmowego na Youtube. oraz Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
W tym tygodniu (15 wrzesień).  Kościół św. wspomina:
-
poniedziałek- Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
- wtorek -Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
- środa - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
- czwartek- Wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
- piątek -Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
- sobota -  Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
Czytanie biblijne
 
 
 
Kaplica uzdrowień
W tym tygodniu polecamy.
 
Czy widziałeś nasze organy od środka ???  Nie..... to zobacz.
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
       e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
15 wrzesień 2019 r.
Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca września, swoimi ofiarami wspieramy renowację naszej świątyni. Składamy wam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę

2. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, w naszej wspólnocie parafialnej to dzień Bożego miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00, następnie Koronkę do Bożego miłosierdzia oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II

3. W piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy serdecznie na spotkanie wspólnoty Kręgu Słowa Bożego wszystkie osoby chętne pogłębiać swoją wiarę. 

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 6 i 7 SP w następną niedzielę po Mszy świętej o 10.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kurs nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy na godzinę 19.00. Zapisów można dokonać codziennie w kancelarii parafialnej.


6. Prasa katolicka - Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościołaWszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i udanego wypoczynku.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
 
 
Ewangelia na niedzielę.
Audio - 15 wrzesień.
Ewangelia (Łk 15, 1-32)

Radość z nawrócenia grzesznika
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».

Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.

Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».
ROZWAŻANIA

Będę patrzył na grzeszników i celników, którzy przychodzą do Jezusa, aby Go słuchać (w. 1). Stanę pośród nich. Będę słuchał razem z nimi słów Jezusa.

Jezus przyciąga swoją dobrocią wszystkich. Każdego kocha tak samo. Pomyślę o sobie i o tym, jak Jezus czeka na mnie, jak mnie kocha i pragnie mojej obecności przy Nim.

Zwrócę uwagę na postawę uczonych w Piśmie. Są pełni nienawiści i pogardy dla Jezusa, ponieważ spotyka się z grzesznymi (w. 2). Oni nie potrafi ą słuchać, są bowiem pełni pychy. Lęk przed uznaniem własnego grzechu i słabości uniemożliwia im doświadczenie bliskości Jezusa.

Czy w moich spotkaniach z Jezusem jestem prostolinijny, szczery i otwarty? Czy potrafi ę rozmawiać z Nim o swojej grzeszności? Jak dalece dopuszczam do siebie Jezusa?

Pomagając sobie obrazami z przypowieści o zagubionej owcy i drachmie (ww. 3-10), wyobrażę sobie troskę i przejęcie Boga, który szuka mnie, ilekroć gubię się w życiu. Poproszę o łaskę doświadczenia i duchowego smakowania troski i przejęcia Boga o mnie i moje życie.

Zwrócę uwagę, jak wiele razy Jezus podkreśla radość i wesele Ojca, który cieszy się z każdego odnalezionego grzesznika. Jakie jest moje wyobrażenie Boga, gdy przychodzę do Niego z grzechami, np. w Sakramencie Pokuty? Czy potrafi ę wyobrazić sobie Boga, którego twarz jest uśmiechnięta, Boga który raduje się, ilekroć może mnie trzymać w swoich ramionach?

Będę prosił usilnie o głębokie przeżywanie radości Boga, który bierze mnie w swoje ramiona i uradowany „wyprawia ucztę”. Świętuje, gdy przyznaję się przed Nim do moich grzechów i oddaję Mu swoją słabość. Będę powtarzał: „Ojcze, dziękuję Ci za Twoją wierną i cierpliwą miłość”.
Krzysztof Wons SDS/Salwator

Jak scharakteryzować to, co moglibyśmy nazwać milczeniem spojrzenia?
Kardynał Robert Sarah

Od wielu lat człowiek stale jest atakowany przez ob­razy, światła i kolory, które go oślepiają. Jego wewnętrzne­mu mieszkaniu zadają gwałt niezdrowe i prowokujące obrazy pornografii, zezwierzęconej przemocy i wszelkich światowych sprośności, które atakują czystość serca, wsą­czając się do niego przez bramę spojrzenia.
Wzrok, który powinien widzieć i kontemplować rze­czy istotne, odwrócił się ku fajerwerkom. Nasze oczy mylą dzień z nocą, gdyż całe nasze życie jest pogrążone w nie­ustannym świetle. W miastach, rozświetlonych tysiącami świateł, spojrzenia nie odróżniają już mroków zapewniają­cych spoczynek, a sumienia już nie znają grzechu. Ludz­kość w znacznej mierze zatraciła świadomość powagi grzechu i nieładu, jaki obecność grzechu wprowadza w ży­cie osobiste, kościelne i społeczne ……dalej..
                                                                     
Czytaj więcej ….
 
 
Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?                         
  
  IHS
                              Niezwykle upalne lato, susza, niepokojący brak opadów deszczu w Jeleniej Górze przez cały lipiec nie osłabił zapału mieszkańców do odbywania pielgrzymek do rozlicznych sanktuariów.
                           Zwróćmy uwagę tylko na cztery z nich najbardziej, jak się wydaje, owocne duchowo, bo przeżywane we wspólnocie...…….                                                                     Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

                                                                                
  czytaj dalej


PIELGRZYMKA -Italia - śladami świętości - INFORMACJA PIELGRZYMKI. pdf
(Ojciec Pio, Św. Rita, Ojciec Dolindo, Ojciec Matteo, Matka Boża Pompejańska)
 
Rozmowa z ks. Januszem
Rozmowa z ks. Januszem

SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

MOC WIARY - POSŁUCHAJ
SOS dla DUSZY
NIE CZEKAJ
SOS dla DUSZY
NIE CZEKAJ
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Google Maps
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 

  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00

W miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień
kancelaria czynna:
poniedziałki, środy i piatki
w godzinach 16:00 - 17:30
Msze Święte
NIEDZIELA:
8.30, 10.00 , 11.30 , 13.00 , 18.00 , 20.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00 , 7.30 , 18.00
Msze Święte
Strona w języku niemieckim
Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną

  Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną

Msze Święte
NIEDZIELA:
  8.30 , 10.00 , 11.30 ,
13.00 , 18.00 , 20.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30 , 18.00
  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00

W miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień
kancelaria czynna:
poniedziałki, środy i piatki
w godzinach 16:00 - 17:30

WYCIECZKI PO SANKTUARIUM

1 KWIETNIA - 31 PAźDZIERNIKA
Zwiedzanie kościoła od poniedziałku do czwartku w godz. 10,00 - 16,00
w piątki w godzinach 12,00 - 16,00
w soboty w godzinach od 10,00 - 16,00 *
należy się liczyć z możliwoącią ślubów - wtedy zwiedzanie kościoła nie jest możliwe
w niedziele - tylko między Mszami, po uzgodnieniu z kościelnym w zakrystii.

1 LISTOPADA - 31 MARCA
po telefonicznym uzgodnieniu - 605-938-513 dla grup powyżej 10 osób.
Wejście do kościoła dla grup i indywidualnie - przez Pielgrzymkowy Punkt Informacyjny
(wejście w narożniku za pomnikiem)
  W tym tygodniu polecamy.
Ewangelia na niedzielę.
Audio - 15 wrzesien.
   W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE
  18  środa - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
21 sobota - Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
czytaj więcej...

„13. Dzień” - film, który ukazał historię objawień fatimskich

Film dla dzieci - Rozmowy Wesołej Pandy "O PRZEBACZENIU"

Rozmowa z ks. Januszem
Rozmowa z ks. Januszem

SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

MOC WIARY - POSŁUCHAJ
PIELGRZYMKA -Italia - śladami świętości - INFORMACJA PIELGRZYMKI. pdf
(Ojciec Pio, Św. Rita, Ojciec Dolindo, Ojciec Matteo, Matka Boża Pompejańska)

15 wrzesień 2019 r.
Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca września, swoimi ofiarami wspieramy renowację naszej świątyni. Składamy wam serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę

2. W tym tygodniu trzeci czwartek miesiąca, w naszej wspólnocie parafialnej to dzień Bożego miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00, następnie Koronkę do Bożego miłosierdzia oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II

3. W piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy serdecznie na spotkanie wspólnoty Kręgu Słowa Bożego wszystkie osoby chętne pogłębiać swoją wiarę. 

4. Pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 6 i 7 SP w następną niedzielę po Mszy świętej o 10.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kurs nauk przedmałżeńskich. Zapraszamy na godzinę 19.00. Zapisów można dokonać codziennie w kancelarii parafialnej.


6. Prasa katolicka - Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościołaWszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i udanego wypoczynku.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
Ewangelia (Łk 15, 1-32)

Radość z nawrócenia grzesznika
Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».

Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

«Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”.

Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: „Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam”.

Tak samo, powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».
ROZWAŻANIA

Będę patrzył na grzeszników i celników, którzy przychodzą do Jezusa, aby Go słuchać (w. 1). Stanę pośród nich. Będę słuchał razem z nimi słów Jezusa.

Jezus przyciąga swoją dobrocią wszystkich. Każdego kocha tak samo. Pomyślę o sobie i o tym, jak Jezus czeka na mnie, jak mnie kocha i pragnie mojej obecności przy Nim.

Zwrócę uwagę na postawę uczonych w Piśmie. Są pełni nienawiści i pogardy dla Jezusa, ponieważ spotyka się z grzesznymi (w. 2). Oni nie potrafi ą słuchać, są bowiem pełni pychy. Lęk przed uznaniem własnego grzechu i słabości uniemożliwia im doświadczenie bliskości Jezusa.

Czy w moich spotkaniach z Jezusem jestem prostolinijny, szczery i otwarty? Czy potrafi ę rozmawiać z Nim o swojej grzeszności? Jak dalece dopuszczam do siebie Jezusa?

Pomagając sobie obrazami z przypowieści o zagubionej owcy i drachmie (ww. 3-10), wyobrażę sobie troskę i przejęcie Boga, który szuka mnie, ilekroć gubię się w życiu. Poproszę o łaskę doświadczenia i duchowego smakowania troski i przejęcia Boga o mnie i moje życie.

Zwrócę uwagę, jak wiele razy Jezus podkreśla radość i wesele Ojca, który cieszy się z każdego odnalezionego grzesznika. Jakie jest moje wyobrażenie Boga, gdy przychodzę do Niego z grzechami, np. w Sakramencie Pokuty? Czy potrafi ę wyobrazić sobie Boga, którego twarz jest uśmiechnięta, Boga który raduje się, ilekroć może mnie trzymać w swoich ramionach?

Będę prosił usilnie o głębokie przeżywanie radości Boga, który bierze mnie w swoje ramiona i uradowany „wyprawia ucztę”. Świętuje, gdy przyznaję się przed Nim do moich grzechów i oddaję Mu swoją słabość. Będę powtarzał: „Ojcze, dziękuję Ci za Twoją wierną i cierpliwą miłość”.
Krzysztof Wons SDS/Salwator

Jak scharakteryzować to, co moglibyśmy nazwać milczeniem spojrzenia?
Kardynał Robert Sarah

Od wielu lat człowiek stale jest atakowany przez ob­razy, światła i kolory, które go oślepiają. Jego wewnętrzne­mu mieszkaniu zadają gwałt niezdrowe i prowokujące obrazy pornografii, zezwierzęconej przemocy i wszelkich światowych sprośności, które atakują czystość serca, wsą­czając się do niego przez bramę spojrzenia.
Wzrok, który powinien widzieć i kontemplować rze­czy istotne, odwrócił się ku fajerwerkom. Nasze oczy mylą dzień z nocą, gdyż całe nasze życie jest pogrążone w nie­ustannym świetle. W miastach, rozświetlonych tysiącami świateł, spojrzenia nie odróżniają już mroków zapewniają­cych spoczynek, a sumienia już nie znają grzechu. Ludz­kość w znacznej mierze zatraciła świadomość powagi grzechu i nieładu, jaki obecność grzechu wprowadza w ży­cie osobiste, kościelne i społeczne ……dalej..
                                                                     
Czytaj więcej ….
 
 
Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?                         
  
  IHS
                              Niezwykle upalne lato, susza, niepokojący brak opadów deszczu w Jeleniej Górze przez cały lipiec nie osłabił zapału mieszkańców do odbywania pielgrzymek do rozlicznych sanktuariów.
                           Zwróćmy uwagę tylko na cztery z nich najbardziej, jak się wydaje, owocne duchowo, bo przeżywane we wspólnocie...…….                                                                     Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

                                                                                
  czytaj dalej


Odnowienie,elewacji i stolarki naszego Sanktuarium .
zawdzięczamy  naszym sponsorom. Duszpasterze i parafianie składają serdeczne podziękowania :
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWiA, KGHM, Miastu Jelenia Góra
Polskiej Grupie Energetycznej
monitoring pozycji
     e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze