SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz.
16.00  do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy
skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia
  W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE
18 czwartek - Święto św. Łukasza, ewangelisty
czytaj więcej...

Film dla całej rodziny

Któż z nas nie był świadkiem sytuacji, gdy podczas Mszy dziecko zaczyna płakać, krzyczeć, zaczepiać sąsiadów albo jeździć swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. Poradnik dla rodziców w zakładce "Dla najmłodszych".

Katechizm dla Polskiego dziecka    czytaj więcej
Podwyższenie Krzyża Świętego (także: Pańskiego) - święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią. Nabożeństwa ku jego czci sięgają początków chrześcijaństwa.
Meditatio

Zakurzone karty...


Nazwa  nawiązuje do faktu, że niektóre z ksiąg Pisma Świętego nie znajdują się zbyt często w polu zainteresowań czytających Biblię. Smutnym faktem jest, że również przez kaznodziejów są one traktowane „po macoszemu”.
Jednak w przypadku Słowa Bożego nie ma tekstów „pierwszej”, bądź „drugiej kategorii”.
Mieszkańcy Jerozolimy
ZAKURZONE KARTY więcej....

Wiara człowieka nie jest oparta na fantazji i abstrakcji, lecz ma mocne osadzenie na świadectwie osób, które słyszały słowa Jezusa i widziały dokonywane przez Niego znaki. Wiara żywa nie polega tylko na przyjęciu odpowiednich prawd wiary, lecz na całkowitym zawierzeniu Słowu Boga, które stanowi lekarstwo i pokarm dla życia każdego człowieka.


"
Trud proroka" -  więcej....
Biblia Tysiąclecia
      
w mp3 cała
       
Czytania na każdy dzień wg. mateusz.pl

 
 
 
              Plan nabożeństw
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz 18.00
   Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek godz 18.00
  
Droga Krzyżowa - piątek godz. 10.00


    Gorzkie Żale z kazaniem    pasyjnym - niedziela godz. 17.00
 
Wszystkie materiały filmowe przenoszone są do  naszego kanału filmowego na Youtube. oraz Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
W tym tygodniu ( 14 październik)  Kościół św. wspomina:
- poniedziałek- Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- wtorek-Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
- środa - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- czwartek-  Święto św. Łukasza, ewangelisty
- piątek - wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
- sobota -Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czytanie biblijne
  Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną
 
 
 
Kaplica uzdrowień
W tym tygodniu polecamy czytanie biblijne.
 
Czy widziałeś nasze organy od środka ???  Nie..... to zobacz.
                     14 październik 2018 r.            
           Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła
         
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
       e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl

Ewangelia (Mk 10, 17-30)
Rada dobrowolnego ubóstwa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».

Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym».


ROZWAŻANIA
Będę przyglądał się człowiekowi, który biegnie do Jezusa i upada przed Nim na kolana. Zwrócę uwagę na przejęcie, z jakim pyta Jezusa. Chce się dowiedzieć, jak osiągnąć życie wieczne (w. 17). Zapytam siebie o moje najgłębsze pragnienia. Co w nich dominuje?

Jezus przypomina mi, że podstawową drogą do wieczności jest wierność przykazaniom (w. 19). Czy mógłbym teraz spojrzeć Jezusowi prosto w oczy i powiedzieć: „Nauczycielu, przestrzegam przykazań od mojej młodości”? (w. 20).

Wpatrując się w Jezusa, przywołam po kolei Boże przykazania. Zatrzymam się nad każdym z nich. Będę Mu dziękował za każdą wierność i żałował szczerze za niewierności.

Wyobrażę sobie Jezusa, który patrzy na mnie z miłością i pyta: „Czy jest coś, czego jeszcze nie potrafi sz Mi oddać „na zawsze”? (ww. 21-22). Jakiego żądania z Jego strony bałbym się najbardziej?

Jezus przestrzega mnie jednak przed zniewoleniem bogactwami i nieuporządkowanym przywiązaniem. Jezus jest szczery wobec mnie: gromadząc wiele, na wiele będę narażony (ww. 23-25).

Zaproponuję sobie „test na wolność”. Wymienię przed Jezusem wszystko, co jest dla mnie najcenniejsze: osoby, rzeczy, zdolności, karierę. Spróbuję świadomie, po kolei Mu to oddać. Z czego jest mi najtrudniej w tej chwili zrezygnować? O co chciałbym prosić Jezusa?

Jezus zapewnia mnie, że jeśli podporządkuję Mu mienie swojego życia, otrzymam stokroć więcej tam, gdzie żyję i pracuję (ww. 28-30). Nie dokona się to jednak bez wysiłku i zmagań. Zawierzę Jezusowi całe moje życie i wieczność, do której zmierzam: „Jezu, jesteś moim największym dobrem!”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

Ksiądz  wikariusz Piotr Olszówka
300 lat budowy Kościoła Łaski w Jeleniej Górze

Odpust pod Krzyżem Chrystusa

14 września b.r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze miały miejsce uroczystości odpustowe. Eucharystię w sanktuarium Świętego Krzyża celebrował J.E. Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski. W Słowie Bożym Biskup Legnicki powiedział m.in. Dziś adorujemy Krzyż, nie Krzyż sam w sobie, lecz Krzyż Chrystusa. Krzyż, na którym Chrystus otworzył nam drogę do Prawdy, bardzo często niewygodnej dla nas samych, ale w konsekwencji dającej nam życie wieczne.
     CZYTAJ WIĘCEJ ...


Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Raduj się matko Polsko.
23 września b.r. w sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (RZAWP). Było to kolejne wydarzenie artystyczne wpisane przez proboszcza ks. prał. płk Andrzeja Bokieja w obchody 300-lecia budowy kościoła. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchania muzyki instrumentalnej i wokalnej z  różnych epok, ukazującej bogactwo kultury narodowej Polski i innych państw. Orkiestra oraz soliści: Anna Grabowska - Nadwodna (sopran),  Krzysztof  Ciupiński - Świątek (tenor) i Marcin Nowak (klarnet) - wykonali utwory o charakterze religijnym, patriotycznym i narodowym. Zespołem dyrygował kierownik orkiestry koncertowej Grzegorz Mielimąka
CZYTAJ WIĘCEJ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                      
                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?

Było to przed Wielkanocą tego roku. W kościele św. Wojciecha rozpoczęły się tygodniowe misje święte, które prowadził ks. Krzysztof Herbut. Rekolekcjonista zaproponował, by w czasie trwania misji odbywała się - dzień i noc - przez wszystkie dni adoracja Najświętszego Sakramentu w przyległej kaplicy św. Jerzego. Wierni parafianie nie zawiedli.

Czytaj dalej..
.


E.C
                                                                                        CZYTAJ DALEJ...

                                                              XVIII DZIEŃ PAPIESKI

Po każdej eucharystii przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na dzieło nowego tysiąclecia, czyli papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś na mszy świętej o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci Komunijnych.

3. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jeleniej Górze zaprasza parafian na Dni otwartych drzwi w warsztatach terapii zajęciowej w dniach od 16-19.10 w godzinach 9.00-14.00.

4. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy dzień papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej eucharystii przy wyjściu z kościoła można nabyć papieską kremówkę. O godzinie 14.00 specjalny koncert muzyki sakralnej i barokowej pt. „Ofertorium musicale” z okazje I edycji Muzycznych DNI Papieskich w Jeleniej Górze. Wieczorem o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe wraz z litania do św. Jana Pawła II, o godzinie 19.00 zapraszamy na wydarzenie słowno - muzyczne na dzień papieski przygotowane przez „FIDES” - zespół muzyczny naszej parafii, natomiast po mszy świętej o godzinie 20.00 zapraszamy na krótkie wspomnienie o Św. Janie Pawle II i apel jasnogórski przy pomniku przed kościołem.

5. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Matki Bożej w Montserrat na weekend majowy 26.04-04.05.2019r., w programie, zwiedzanie: Katalonii, Prowansji, Lazurowego wybrzeża. Wszelkie Informacje dostępne w zakrystii.

6. Na stoliku na środku kościoła rozłożone są kartki na wypominki. Prosimy, aby wypełnione pamięcią o naszych zmarłych, wrzucać je do specjalnie przygotowanej skarbony w środku kościoła.

             
Prasa katolicka - Niedziela, Gość Niedzielny i inne - do nabycia w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za wspólna modlitwę i ofiary na rzecz naszego Sanktuarium.

Parafianom i Gościom przybywającym w naszej Parafii i mieście życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
 
 
monitoring pozycji
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Google Maps
Msze Święte
Msze Święte
NIEDZIELA:
7.00 ,  8.30 , 10.00 , 11.30 , 13.00 , 18.00 , 20.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00 , 7.30 , 18.00
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 

  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00
Msze Święte
NIEDZIELA:
7.00 ,  8.30 , 10.00 , 11.30 ,
13.00 , 18.00 , 20.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30 , 18.00
  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00
1 KWIETNIA - 31 PAŹDZIERNIKA
Zwiedzanie kościoła od poniedziałku do czwartku w godz. 10,00 - 16,00
w piątki w godzinach 12,00 - 16,00
w sobot
y w godzinach od 10,00 - 16,00 *
należy się liczyć z możliwością ślubów - wtedy zwiedzanie kościoła nie jest możliwe
w niedziele - tylko między Mszami, po uzgodnieniu z kościelnym w zakrystii.


  W tym tygodniu polecamy
SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00  do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwatpienia
  W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE
18 czwartek - Święto św. Łukasza, ewangelisty
czytaj więcej...

Film dla całej rodziny


                                                              XVIII DZIEŃ PAPIESKI

Po każdej eucharystii przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na dzieło nowego tysiąclecia, czyli papieski fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś na mszy świętej o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci Komunijnych.


3. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jeleniej Górze zaprasza parafian na Dni otwartych drzwi w warsztatach terapii zajęciowej w dniach od 16-19.10 w godzinach 9.00-14.00.

4. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy dzień papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej eucharystii przy wyjściu z kościoła można nabyć papieską kremówkę. O godzinie 14.00 specjalny koncert muzyki sakralnej i barokowej pt. „Ofertorium musicale” z okazje I edycji Muzycznych DNI Papieskich w Jeleniej Górze. Wieczorem o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe wraz z litania do św. Jana Pawła II, o godzinie 19.00 zapraszamy na wydarzenie słowno - muzyczne na dzień papieski przygotowane przez „FIDES” - zespół muzyczny naszej parafii, natomiast po mszy świętej o godzinie 20.00 zapraszamy na krótkie wspomnienie o Św. Janie Pawle II i apel jasnogórski przy pomniku przed kościołem.


5. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Matki Bożej w Montserrat na weekend majowy 26.04-04.05.2019r., w programie, zwiedzanie: Katalonii, Prowansji, Lazurowego wybrzeża. Wszelkie Informacje dostępne w zakrystii.

6. Na stoliku na środku kościoła rozłożone są kartki na wypominki. Prosimy, aby wypełnione pamięcią o naszych zmarłych, wrzucać je do specjalnie przygotowanej skarbony w środku kościoła.


7
. Prasa katolicka - Niedziela, Gość Niedzielny i inne - do nabycia w zakrystii.
Dziękujemy wszystkim za wspólna modlitwę i ofiary na rzecz naszego Sanktuarium.

Parafianom i Gościom przybywającym w naszej Parafii i mieście życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.

Ewangelia (Mk 10, 17-30)
Rada dobrowolnego ubóstwa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą».

Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym».


ROZWAŻANIA
Będę przyglądał się człowiekowi, który biegnie do Jezusa i upada przed Nim na kolana. Zwrócę uwagę na przejęcie, z jakim pyta Jezusa. Chce się dowiedzieć, jak osiągnąć życie wieczne (w. 17). Zapytam siebie o moje najgłębsze pragnienia. Co w nich dominuje?

Jezus przypomina mi, że podstawową drogą do wieczności jest wierność przykazaniom (w. 19). Czy mógłbym teraz spojrzeć Jezusowi prosto w oczy i powiedzieć: „Nauczycielu, przestrzegam przykazań od mojej młodości”? (w. 20).

Wpatrując się w Jezusa, przywołam po kolei Boże przykazania. Zatrzymam się nad każdym z nich. Będę Mu dziękował za każdą wierność i żałował szczerze za niewierności.

Wyobrażę sobie Jezusa, który patrzy na mnie z miłością i pyta: „Czy jest coś, czego jeszcze nie potrafi sz Mi oddać „na zawsze”? (ww. 21-22). Jakiego żądania z Jego strony bałbym się najbardziej?

Jezus przestrzega mnie jednak przed zniewoleniem bogactwami i nieuporządkowanym przywiązaniem. Jezus jest szczery wobec mnie: gromadząc wiele, na wiele będę narażony (ww. 23-25).

Zaproponuję sobie „test na wolność”. Wymienię przed Jezusem wszystko, co jest dla mnie najcenniejsze: osoby, rzeczy, zdolności, karierę. Spróbuję świadomie, po kolei Mu to oddać. Z czego jest mi najtrudniej w tej chwili zrezygnować? O co chciałbym prosić Jezusa?

Jezus zapewnia mnie, że jeśli podporządkuję Mu mienie swojego życia, otrzymam stokroć więcej tam, gdzie żyję i pracuję (ww. 28-30). Nie dokona się to jednak bez wysiłku i zmagań. Zawierzę Jezusowi całe moje życie i wieczność, do której zmierzam: „Jezu, jesteś moim największym dobrem!”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

Ksiądz  wikariusz Piotr Olszówka
300 lat budowy Kościoła Łaski w Jeleniej Górze

Odpust pod Krzyżem Chrystusa

14 września b.r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze miały miejsce uroczystości odpustowe. Eucharystię w sanktuarium Świętego Krzyża celebrował J.E. Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski. W Słowie Bożym Biskup Legnicki powiedział m.in. Dziś adorujemy Krzyż, nie Krzyż sam w sobie, lecz Krzyż Chrystusa. Krzyż, na którym Chrystus otworzył nam drogę do Prawdy, bardzo często niewygodnej dla nas samych, ale w konsekwencji dającej nam życie wieczne.
     CZYTAJ WIĘCEJ ...


Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Raduj się matko Polsko.
23 września b.r. w sanktuarium Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (RZAWP). Było to kolejne wydarzenie artystyczne wpisane przez proboszcza ks. prał. płk Andrzeja Bokieja w obchody 300-lecia budowy kościoła. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchania muzyki instrumentalnej i wokalnej z  różnych epok, ukazującej bogactwo kultury narodowej Polski i innych państw. Orkiestra oraz soliści: Anna Grabowska - Nadwodna (sopran),  Krzysztof  Ciupiński - Świątek (tenor) i Marcin Nowak (klarnet) - wykonali utwory o charakterze religijnym, patriotycznym i narodowym. Zespołem dyrygował kierownik orkiestry koncertowej Grzegorz Mielimąka
CZYTAJ WIĘCEJ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                      
                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?

Było to przed Wielkanocą tego roku. W kościele św. Wojciecha rozpoczęły się tygodniowe misje święte, które prowadził ks. Krzysztof Herbut. Rekolekcjonista zaproponował, by w czasie trwania misji odbywała się - dzień i noc - przez wszystkie dni adoracja Najświętszego Sakramentu w przyległej kaplicy św. Jerzego. Wierni parafianie nie zawiedli.

Czytaj dalej..
.


E.C
                                                                                        CZYTAJ DALEJ...
     e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

Odnowienie,elewacji i stolarki naszego Sanktuarium .
zawdzięczamy  naszym sponsorom. Duszpasterze i parafianie składają serdeczne podziękowania :
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWiA, KGHM, Miastu Jelenia Góra
Polskiej Grupie Energetycznej
monitoring pozycji
Strona w języku niemieckim