W TYM TYGODNIU POLECANE WYDARZENIA LITURGICZNE
czytaj ...
  4 czwartek   Święto św. Kazimierza, królewicza
Zdjęcia archiwalne naszego Sanktuarium
Któż z nas nie był świadkiem sytuacji, gdy podczas Mszy dziecko zaczyna płakać, krzyczeć, zaczepiać sąsiadów albo jeździć swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. Poradnik dla rodziców w zakładce "Dla najmłodszych".

Katechizm dla Polskiego dziecka    czytaj więcej
Podwyższenie Krzyża Świętego (także: Pańskiego) - święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią. Nabożeństwa ku jego czci sięgają początków chrześcijaństwa.
       
Czytania na każdy dzień wg. mateusz.pl

 
 
 
              Plan nabożeństw
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz 18.00
   Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek godz 18.00
   Droga Krzyżowa – piątek godz. 10.00
    Gorzkie Żale z kazaniem  pasyjnym – niedziela godz. 17.00
 
Wszystkie materiały filmowe przenoszone są do  naszego kanału filmowego na Youtube. oraz Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
W tym tygodniu (  28 luty  Kościół św. wspomina.)
- poniedziałek - Dzień powszedni
- wtorek - Dzień powszedni.
- środa - Dzień powszedni.
-
czwartek -  Święto św. Kazimierza, królewicza.
- piątek - Dzień powszedni.
- sobota - Dzień powszedni.
Czytanie biblijne
 
 
 
Kaplica uzdrowień
W tym tygodniu polecamy.
Czy widziałeś nasze organy od środka ???  Nie..... to zobacz.
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
       e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
28 luty 2021 r.
Druga Niedziela Wielkiego Postu


1.Dziś druga niedziela postu – „Ad Gentes” – w Kościele w Polsce ta niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którą przeżywamy pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

2.Nabożeństwo Gorzkich Żali –
dziś o 18.30

3.Spotkania dla dzieci komunijnych:
W poniedziałek (1 marca) o godz. 17.00 katecheza dla chłopców,
Dziewczynki zapraszamy w czwartek (4 marca) –  także o 17.00

4.W pierwszy piątek miesiąca (5 marca):
Spowiedź
9.00 – 9.45 i 17.00 – 18.00
Adoracja relikwii Krzyża Świętego – 9.30
Msza święta w intencji adoratorów Krwi Chrystusa – 10.00
Droga krzyżowa – 10.30 i 18.30

5.W pierwszą sobotę miesiąca (6 marca):
Msza święta o triumf Niepokalanego Serca Maryi o 7.30 zakończona różańcem wynagradzającym i adoracją Najświętszego Sakramentu,
Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od 9.00. Ks. Janusz swych Podopiecznych odwiedzi w Wielki Piątek (2 kwietnia),
Msza święta wieczorna jako zbiorowa za Zmarłych – w zakrystii można składać kartki z imionami naszych Bliskich,

6.W przyszłą – pierwszą niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca o stałej porze, a po mszy o 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.00.

7.Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek
od 16.00 do 17.30.

         8.W zakrystii do nabycia małe świece Caritas – 6 zł./szt.

          9.Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła


  Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!
     konto:

 
Nr   36 2030 0045 1110 0000 0080 3490
Darowiznę można odliczyć od podatku wpisując DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień roku 2021.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
 
Ewangelia wg. św. Marka
Audio - 2021 rok.
Ewangelia (Mk 9, 2-10)
Pielgrzymując na ziemi, uczestniczymy w życiu wiecznym

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.

ROZWAŻANIA
„Po sześciu dniach...” (w. 2). Spróbuję wejść w przeżycia apostołów. Przeżywają kryzys w podążaniu za Jezusem. Są przerażeni wcześniejszą zapowiedzią męki Mistrza (8, 31-38).

Wrócę do chwil, w których przeżywałem silne strapienia duchowe i kryzys w podążaniu za Jezusem. Jak wyglądały wtedy moje modlitwy? O czym rozmawiałem z Jezusem? Jak dzisiaj patrzę na przeżyte kryzysy? Powiem o tym Jezusowi.

Jezus wziął ze sobą uczniów osobno na górę (w. 2). Chce ich wyrwać z przygnębienia, aby nie zamknęli się w swoich negatywnych przeżyciach. W chwilach kryzysu i cierpienia trzeba umieć „oddalić się” od siebie, wyjść na „górę”, ponad swoje przygnębienie.

Będę kontemplował Jezusa cudownie przemienionego (ww. 2-4). Zobaczę, jak zmienia się twarz Piotra. Kontemplacja Bóstwa Jezusa przemienia jego stan ducha. Przypomnę sobie moje intymne spotkania z Jezusem, w których doświadczyłem głębokiego pocieszenia. Podziękuję Mu za te chwile.

Będę adorował Jezusa, powtarzając przez dłuższy czas słowa Piotra: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy” (w. 5). Pomyślę, za co szczególnie chcę Go uwielbić? Czy jestem szczęśliwy, że należę do Jezusa, że mogę być Jego uczniem?

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” (w. 7). W gorącej modlitwie poproszę, aby te słowa brzmiały zawsze w moim wnętrzu, zwłaszcza w chwilach strapień. Wyznam moje głębokie pragnienie, aby Jezus był zawsze moim umiłowanym Mistrzem i Bratem i abym zawsze chciał Go słuchać.

Zawierzę Jezusowi przyszłe strapienia i kryzysy życia, aby zaowocowały jeszcze większą wiernością i poświęceniem. Będę powtarzał: „Jezu, moja przyszłość leży w Twoich rękach!”.
Krzysztof Wons SDS/Salwator
 
 

.
                                                                     
Czytaj więcej ….

O. JAN TAULER OP
USTAWY DUCHOWE
DZIEŁO Z XIV WIEKU
                                   
      O pokucie
Najkrótszą drogę do szczęścia wiecznego wskazuje nam Bóg i Pan nasz Jezus Chrystus, tak świętością swojego żywota jak naukami i przepisami podanymi w Ewangelii świętej. W tej to Ewangelii tak brzmią najpierwsze słowa początkujące najświętsze Zbawiciela kazanie. "Pokutę czyńcie, albowiem przybliżyło się królestwo niebieskie" (Mt. IV, 17). Cóż w istocie, potrzebniejszego dla pragnących zbawienia, nad wczesną, szczerą i nieustającą  po wszystkie dni życia naszego pokutę? Wszakże pokuty czynić nie potrafisz, jeśli wprzódy nie poznasz dokładnie całej ohydy grzechu. Zastanów się więc w głębi duszy nad okropnością obrazy, którą przez grzech wyrządzasz Bogu
Wszechmocnemu i nad ciężkością odpowiedzialności, którą przez tenże grzech ściągasz na samego siebie. Gdybyś był wiedział coś czynił, nie ma takiej rzeczy ani w niebie ani na ziemi, która by cię mogła zniewolić do popełnienia choćby najmniejszej winy; owszem wolałbyś umierać codziennie nowym śmierci rodzajem, byleś tylko twej duszy grzechem nie pokalał.
Cóż jest grzech? Jest to odepchnięcie Stwórcy Boga a oddanie siebie
samego w niewolę rzeczy stworzonych: jest to splamienie i spodlenie duszy, jest to śmierć ducha, tryumf szatana, wyzucie się z łaski, z cnót wszelkich i wiecznej
szczęśliwości.
 
Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
Twarze współczesnego człowieka
Ks. Janusz Diament
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...
Twarze współczesnego człowieka
Ks. Janusz Diament
Jak wygląda Twoje oblicze w świetle Chrystusa? Takie pytanie mógłby zadać każdemu z nas Jan Paweł II, gdyby
ponownie po czterdziestu latach od pierwszej pielgrzymki do ojczyzny znów wybrał się w podróż apostolską do
Polski. Jaka obecnie byłaby na nie odpowiedź człowieka?
Czy nie byłoby w nas strachu gdyby Chrystus prześwietlił nasze serca? Ile w nas pozostało jeszcze z nauczania pa-
pieża Polaka, jak wygląda „Odnowione oblicze tej ziemi?”.

                                                CZYTAJ WIECEJ ...

 
Rozmowa z ks. Januszem
Rozmowa z ks. JanuszemSOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

MOC WIARY - POSŁUCHAJ
SOS dla DUSZY
NIE CZEKAJ
SOS dla DUSZY
NIE CZEKAJ
 
Google Maps
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 
 
Kancelaria Parafialna czynna  w 
poniedziałki, środy i piątki tylko w 
godzinach południowych 16.00 do
17.30.
Msze Święte
NIEDZIELA:
8.30, 10.00 , 11.30 , 13.00 , 19.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00, 7.30 , 18.00
Msze Święte
Strona w języku niemieckim
Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną

  Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Msze Święte
NIEDZIELA:
  8.30 , 10.00 , 11.30 ,
13.00 , 19.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00, 7.30 , 18.00
  Kancelaria czynna:
Kancelaria Parafialna czynna  w poniedziałki, środy i piątki  tylko w godzinach południowych 16.00 do 17.30.
WYCIECZKI PO SANKTUARIUM

1 KWIETNIA - 31 PAŹDZIERNIKA
Zwiedzanie kościoła od poniedziałku do czwartku w godz. 10,00 - 16,00
w piątki w godzinach 12,00 - 16,00
w soboty w godzinach od 10,00 - 16,00 *
należy się liczyć z możliwoącią ślubów - wtedy zwiedzanie kościoła nie jest możliwe
w niedziele - tylko między Mszami, po uzgodnieniu z kościelnym w zakrystii.

1 LISTOPADA - 31 MARCA
po telefonicznym uzgodnieniu - 605-938-513 dla grup powyżej 10 osób.
Wejście do kościoła dla grup i indywidualnie - przez Pielgrzymkowy Punkt Informacyjny
(wejście w narożniku za pomnikiem)
  W tym tygodniu polecamy.
 
Ewangelia wg. św. Mateusza
Audio - 2021 rok.
Rozmowa z ks. Januszem
Rozmowa z ks. JanuszemSOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00 do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

MOC WIARY - POSŁUCHAJ
28 luty 2021 r.
Druga Niedziela Wielkiego Postu


1.Dziś druga niedziela postu – „Ad Gentes” – w Kościele w Polsce ta niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którą przeżywamy pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.

2.Nabożeństwo Gorzkich Żali –
dziś o 18.30

3.Spotkania dla dzieci komunijnych:
W poniedziałek (1 marca) o godz. 17.00 katecheza dla chłopców,
Dziewczynki zapraszamy w czwartek (4 marca) –  także o 17.00

4.W pierwszy piątek miesiąca (5 marca):
Spowiedź
9.00 – 9.45 i 17.00 – 18.00
Adoracja relikwii Krzyża Świętego – 9.30
Msza święta w intencji adoratorów Krwi Chrystusa – 10.00
Droga krzyżowa – 10.30 i 18.30

5.W pierwszą sobotę miesiąca (6 marca):
Msza święta o triumf Niepokalanego Serca Maryi o 7.30 zakończona różańcem wynagradzającym i adoracją Najświętszego Sakramentu,
Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od 9.00. Ks. Janusz swych Podopiecznych odwiedzi w Wielki Piątek (2 kwietnia),
Msza święta wieczorna jako zbiorowa za Zmarłych – w zakrystii można składać kartki z imionami naszych Bliskich,

6.W przyszłą – pierwszą niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca o stałej porze, a po mszy o 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.00.

7.Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek
od 16.00 do 17.30.

         8.W zakrystii do nabycia małe świece Caritas – 6 zł./szt.

          9.Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła


  Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które w zaistniałej sytuacji korzystają z dyspensy nie uczestnicząc osobiście w niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w naszym kościele, a rozumieją potrzeby utrzymania parafii i chcieliby wesprzeć materialnie jej bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać!
     konto:

 
Nr   36 2030 0045 1110 0000 0080 3490
Darowiznę można odliczyć od podatku wpisując DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień roku 2021.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
Ewangelia (Mk 9, 2-10)
Pielgrzymując na ziemi, uczestniczymy w życiu wiecznym

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.

ROZWAŻANIA
„Po sześciu dniach...” (w. 2). Spróbuję wejść w przeżycia apostołów. Przeżywają kryzys w podążaniu za Jezusem. Są przerażeni wcześniejszą zapowiedzią męki Mistrza (8, 31-38).

Wrócę do chwil, w których przeżywałem silne strapienia duchowe i kryzys w podążaniu za Jezusem. Jak wyglądały wtedy moje modlitwy? O czym rozmawiałem z Jezusem? Jak dzisiaj patrzę na przeżyte kryzysy? Powiem o tym Jezusowi.

Jezus wziął ze sobą uczniów osobno na górę (w. 2). Chce ich wyrwać z przygnębienia, aby nie zamknęli się w swoich negatywnych przeżyciach. W chwilach kryzysu i cierpienia trzeba umieć „oddalić się” od siebie, wyjść na „górę”, ponad swoje przygnębienie.

Będę kontemplował Jezusa cudownie przemienionego (ww. 2-4). Zobaczę, jak zmienia się twarz Piotra. Kontemplacja Bóstwa Jezusa przemienia jego stan ducha. Przypomnę sobie moje intymne spotkania z Jezusem, w których doświadczyłem głębokiego pocieszenia. Podziękuję Mu za te chwile.

Będę adorował Jezusa, powtarzając przez dłuższy czas słowa Piotra: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy” (w. 5). Pomyślę, za co szczególnie chcę Go uwielbić? Czy jestem szczęśliwy, że należę do Jezusa, że mogę być Jego uczniem?

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” (w. 7). W gorącej modlitwie poproszę, aby te słowa brzmiały zawsze w moim wnętrzu, zwłaszcza w chwilach strapień. Wyznam moje głębokie pragnienie, aby Jezus był zawsze moim umiłowanym Mistrzem i Bratem i abym zawsze chciał Go słuchać.

Zawierzę Jezusowi przyszłe strapienia i kryzysy życia, aby zaowocowały jeszcze większą wiernością i poświęceniem. Będę powtarzał: „Jezu, moja przyszłość leży w Twoich rękach!”.
Krzysztof Wons SDS/Salwator
 
 

.
                                                                     
Czytaj więcej ….

O. JAN TAULER OP
USTAWY DUCHOWE
DZIEŁO Z XIV WIEKU
                                   
      O pokucie
Najkrótszą drogę do szczęścia wiecznego wskazuje nam Bóg i Pan nasz Jezus Chrystus, tak świętością swojego żywota jak naukami i przepisami podanymi w Ewangelii świętej. W tej to Ewangelii tak brzmią najpierwsze słowa początkujące najświętsze Zbawiciela kazanie. "Pokutę czyńcie, albowiem przybliżyło się królestwo niebieskie" (Mt. IV, 17). Cóż w istocie, potrzebniejszego dla pragnących zbawienia, nad wczesną, szczerą i nieustającą  po wszystkie dni życia naszego pokutę? Wszakże pokuty czynić nie potrafisz, jeśli wprzódy nie poznasz dokładnie całej ohydy grzechu. Zastanów się więc w głębi duszy nad okropnością obrazy, którą przez grzech wyrządzasz Bogu
Wszechmocnemu i nad ciężkością odpowiedzialności, którą przez tenże grzech ściągasz na samego siebie. Gdybyś był wiedział coś czynił, nie ma takiej rzeczy ani w niebie ani na ziemi, która by cię mogła zniewolić do popełnienia choćby najmniejszej winy; owszem wolałbyś umierać codziennie nowym śmierci rodzajem, byleś tylko twej duszy grzechem nie pokalał.
Cóż jest grzech? Jest to odepchnięcie Stwórcy Boga a oddanie siebie
samego w niewolę rzeczy stworzonych: jest to splamienie i spodlenie duszy, jest to śmierć ducha, tryumf szatana, wyzucie się z łaski, z cnót wszelkich i wiecznej
szczęśliwości.
 
Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
Twarze współczesnego człowieka
Ks. Janusz Diament
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...
Twarze współczesnego człowieka
Ks. Janusz Diament
Jak wygląda Twoje oblicze w świetle Chrystusa? Takie pytanie mógłby zadać każdemu z nas Jan Paweł II, gdyby
ponownie po czterdziestu latach od pierwszej pielgrzymki do ojczyzny znów wybrał się w podróż apostolską do
Polski. Jaka obecnie byłaby na nie odpowiedź człowieka?
Czy nie byłoby w nas strachu gdyby Chrystus prześwietlił nasze serca? Ile w nas pozostało jeszcze z nauczania pa-
pieża Polaka, jak wygląda „Odnowione oblicze tej ziemi?”.

                                                CZYTAJ WIECEJ ...

Odnowienie,elewacji i stolarki naszego Sanktuarium .
zawdzi
ęczamy  naszym sponsorom. Duszpasterze i parafianie składają serdeczne podziękowania :
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWiA, KGHM, Miastu Jelenia Góra
Polskiej Grupie Energetycznej
     e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze