SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz.
16.00  do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy
skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

  W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE

16 niedziela  - Uroczystość Najświętszej Trójcy.
20 czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

czytaj więcej...
Któż z nas nie był świadkiem sytuacji, gdy podczas Mszy dziecko zaczyna płakać, krzyczeć, zaczepiać sąsiadów albo jeździć swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. Poradnik dla rodziców w zakładce "Dla najmłodszych".

Katechizm dla Polskiego dziecka    czytaj więcej
Podwyższenie Krzyża Świętego (także: Pańskiego) - święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią. Nabożeństwa ku jego czci sięgają początków chrześcijaństwa.
Meditatio

Zakurzone karty...


Nazwa  nawiązuje do faktu, że niektóre z ksiąg Pisma Świętego nie znajdują się zbyt często w polu zainteresowań czytających Biblię. Smutnym faktem jest, że również przez kaznodziejów są one traktowane „po macoszemu”.
Jednak w przypadku Słowa Bożego nie ma tekstów „pierwszej”, bądź „drugiej kategorii”.
Mieszkańcy Jerozolimy
ZAKURZONE KARTY więcej....

Wiara człowieka nie jest oparta na fantazji i abstrakcji, lecz ma mocne osadzenie na świadectwie osób, które słyszały słowa Jezusa i widziały dokonywane przez Niego znaki. Wiara żywa nie polega tylko na przyjęciu odpowiednich prawd wiary, lecz na całkowitym zawierzeniu Słowu Boga, które stanowi lekarstwo i pokarm dla życia każdego człowieka.


"
Trud proroka" -  więcej....
Biblia Tysiąclecia
      
w mp3 cała
       
Czytania na każdy dzień wg. mateusz.pl

 
 
 
              Plan nabożeństw
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz 18.00
   Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek godz 18.00
  
Droga Krzyżowa - piątek godz. 10.00


    Gorzkie Żale z kazaniem    pasyjnym - niedziela godz. 17.00
 
Wszystkie materiały filmowe przenoszone są do  naszego kanału filmowego na Youtube. oraz Facebooka
 
 
 
 
 
 
 
W tym tygodniu (16 czerwiec)  Kościół św. wspomina:
- poniedziałek- Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
- wtorek -dzień powszedni.
- środa - Wspomnienie św. Romualda, opata.
- czwartek-Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
- piątek
-Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- sobota - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a
Czytanie biblijne
  Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną
 
 
 
Kaplica uzdrowień
W tym tygodniu polecamy.
 
Czy widziałeś nasze organy od środka ???  Nie..... to zobacz.
16 czerwiec 2019 r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
       e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl1. Nabożeństwa czerwcowe
w tygodniu (poniedziałek - sobota) po mszy wieczornej, natomiast w niedzielę zapraszamy na godz. 17.30

2. Zapraszamy na Mszę święta na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00

3. W najbliższą środę nasz kleryk Mikołaj Kot w legnickim seminarium otrzyma strój duchowny (sutannę). Polecamy kl. Mikołaja modlitwą wspólnoty parafialnej.


5.  W najbliższy czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 8.30, 10.00 - po niej procesja do czterech ołtarzy i po jej zakończeniu ok. 12.00 msza święta oraz wieczorna o 18.00. Nie będzie mszy świętej o 13.00 i 20.00.

· O przygotowanie ołtarzy prosimy: dzieci komunijne wraz z rodzicami, ministrantów, Krąg Słowa Bożego oraz wspólnotę Adoratorów Krwi Chrystusa wraz z Żywym Różańcem.
· Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
· Od piątku po mszy wieczornej oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła, zakończona poświęceniem wianków i ziół.

5.  Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Ksiądz Przewodnik grupy jeleniogórskiej zaprasza na spotkanie organizacyjno - informacyjne w przyszłą niedzielę (23 czerwca) o godz. 15.00 w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Zabobrze).Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowsze numery prasy katolickiej.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
 
 
Ewangelia na niedzielę.
Audio - 16 czerwiec.
Ewangelia (J 16, 12-15)
Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

ROZWAŻANIA
Tylko Duch Święty może poprowadzić mnie do głębokiej więzi z Bogiem Ojcem i z Jezusem. Poznać prawdę o Bogu oznacza doświadczyć Jego miłości - tej miłości, jaką nawzajem darzą się Ojciec i Syn.

Duch Święty oznajmia nam miłość Ojca i Syna, abyśmy dzięki Niemu mieli uczestnictwo w miłości Boga.

Zapytam siebie o obecny poziom mojej wiary, którą otrzymałem na chrzcie świętym. Czy mogę powiedzieć, że moja serdeczna więź z Bogiem się pogłębia? Czy moja modlitwa osobista, moje życie sakramentalne otwierają mnie na żywą obecność Boga? Czy pozwalam, aby Bóg wypełniał moje serce, pragnienia i myśli?

Poproszę Ducha Świętego, aby pomógł mi popatrzeć w prawdzie na te wszystkie zakamarki mojego życia, w których zamykam się na Boga, nie pozwalam Mu działać i kierować swoim życiem?

Co najbardziej przeszkadza mi budować szczerą więź z Bogiem? W gorącej modlitwie poproszę Ducha Świętego, aby doprowadził mnie do całej prawdy o moim życiu z Bogiem. Poproszę Go, aby pomógł mi otworzyć się na Boże pragnienia wobec mojego życia.

Na zakończenie medytacji lub w ciągu tygodnia ponowię przyrzeczenia chrzcielne i wyrzeknę się Złego. Zaproszę Ojca, Syna i Ducha Świętego zwłaszcza w te chore „miejsca” mojej wiary, które najbardziej potrzebują Bożego uzdrowienia: „Ulecz mnie, Boże Trójjedyny!”..
Krzysztof Wons SDS/Salwator
                                                                 W poszukiwaniu sensu

                                                                             Wnętrze
Życie
polega na utrzymywaniu równowagi między środowiskiem (zewnętrzem) a „wnętrzem” organizmu. U roślin i niższych zwierząt „wnętrze” sprowadza się do układu procesów biochemicznych, niemal automatycznie reagujących na zmiany w otoczeniu. U wyższych zwierząt siatka reakcji na bodźce ze środowiska jest wysoce złożona.

U człowieka wnętrze staje się „nowym światem”. Nie tylko doznaje on zewnętrzny świat przez zmy­sły i drogą rozumowej refleksji, lecz także przetwarza świat zewnętrzny na swoją własną substancję.
Przedmioty i ludzie, których znamy i z którymi się stykamy, to nie są przedmioty i ludzie należący do zewnętrznego świata, lecz
nasze obrazy przedmiotów i ludzi. Świat naszego wnętrza to także świat naszych wyobrażeń, myśli, zdobytej wiedzy, przeczytanych lek­tur, przeżyć artystycznych... Im bogatszy jest ten świat, tym człowiek jest pełniej człowiekiem.

Pielęgnowanie w sobie wewnętrznego świata na­zywamy życiem wewnętrznym. Świat wewnętrzny ma pewne stopnie.
       Są w nim obszary mniej lub bardziej osobiste, mniej lub bardziej intymne. Jeden z najbar­dziej intymnych obejmuje sprawy ostatecznego losu człowieka: sensu życia i śmierci, życia po śmierci, Boga i religii. Pielęgnowanie w sobie tego obszaru na­zywa się życiem wewnętrznym w sensie religijnym.

Życie wewnętrzne (w sensie religijnym) rozgrywa się w każdym człowieku. U niektórych w pełni świado­mie, w rozkwicie, u innych ledwo się tli - ale zawsze jest. Nie da się go całkiem zniszczyć.

Prawdziwe życie wewnętrzne to nie tylko świat na­szych myśl i i subiektywnych doznań. To przede wszystkim osobisty kontakt z rzeczywistością, której na imię
Bóg.
Osobisty kontakt z Bogiem,
być może nienazwanym,
nierozumianym,
ale obecnym.
Obecnym w najgłębszych
zakamarkach mojego wnętrza.
Tak głębokich
że mieszka tam
już tylko
prawda i szczerość.
Bo prawda i szczerość są w każdym człowieku, tylko u niektórych tak głęboko, że sami tam już nie umieją trafić.
Módlmy się o łaskę odnajdowania samych siebie
                                                                               Ks. Michał Heller

Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?                         
  
  IHS
              
Jeśli niesłusznie uważasz, że wieszanie sakralnych obrazów, wizerunków świętych na ścianie swojego domostwa jest przesadą i zahacza o dewocje, to przyjmij ten mały obrazek - pocztówkę, który Ci ofiaruję, postaw go w kuchni, oprzyj o słoik z cukrem, podeprzyj solniczką i spoglądaj od czasu do czasu

                         Niech Ci przypomina Słodycz Miłości Bożej i to, że masz być solą ziemi i światłem świata, że jesteś bardzo cenny w oczach Bożych jako osoba ochrzczona.
                         
                          Postaw go na biurku, na jakimkolwiek stoliku, na regale... Spoglądaj na Niepokalaną na tle Śnieżki i kopuły Kościoła Garnizonowego (od wielu lat już Sanktuarium Krzyża Świętego) z wdzięcznością, że dane Ci jest mieszkać w Jeleniej Górze.

                                                                     Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

                                                                                
  czytaj dalej


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Google Maps
Msze Święte
Msze Święte
NIEDZIELA:
7.00 ,  8.30 , 10.00 , 11.30 , 13.00 , 18.00 , 20.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00 , 7.30 , 18.00
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 

  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00
Msze Święte
NIEDZIELA:
7.00 ,  8.30 , 10.00 , 11.30 ,
13.00 , 18.00 , 20.00

DNI POWSZEDNIE:
7.30 , 18.00
  Kancelaria czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 16:00 - 18:00
i dodatkowo w poniedziałek i piątek
w godzinach 11:00 - 12:00
WYCIECZKI PO SANKTUARIUM

1 KWIETNIA - 31 PAźDZIERNIKA
Zwiedzanie kościoła od poniedziałku do czwartku w godz. 10,00 - 16,00
w piątki w godzinach 12,00 - 16,00
w soboty w godzinach od 10,00 - 16,00 *
należy się liczyć z możliwoącią ślubów - wtedy zwiedzanie kościoła nie jest możliwe
w niedziele - tylko między Mszami, po uzgodnieniu z kościelnym w zakrystii.

1 LISTOPADA - 31 MARCA
po telefonicznym uzgodnieniu - 605-938-513 dla grup powyżej 10 osób.
Wejście do kościoła dla grup i indywidualnie - przez Pielgrzymkowy Punkt Informacyjny
(wejście w narożniku za pomnikiem)
  W tym tygodniu polecamy.
Ewangelia na niedzielę.
Audio - 16 czerwiec.
Czerwiec w Kościele Katolickim jest miesiącem poświęconym Jezusowi Chrystusa. To właśnie w tym miesiącu są odprawiane nabożeństwa skierowane do Jego Najświętszego Serca, o którym papież Leon XIII mówił, że jest ono „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych.
SOS dla duszy - rozmowa w potrzebie. Ksiądz JANUSZ w każdą środę od godz. 16.00  do 18.00. dla każdego znajdzie czas i wysłucha. W naszej parafii możemy skorzystać z pomocy w chwili zwątpienia

   W TYM TYGODNIU WYDARZENIA LITURGICZNE

16 niedziela  - Uroczystość Najświętszej Trójcy.
20 czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

czytaj więcej...1. Nabożeństwa czerwcowe
w tygodniu (poniedziałek - sobota) po mszy wieczornej, natomiast w niedzielę zapraszamy na godz. 17.30

2. Zapraszamy na Mszę święta na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00

3. W najbliższą środę nasz kleryk Mikołaj Kot w legnickim seminarium otrzyma strój duchowny (sutannę). Polecamy kl. Mikołaja modlitwą wspólnoty parafialnej.


5.  W najbliższy czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 8.30, 10.00 - po niej procesja do czterech ołtarzy i po jej zakończeniu ok. 12.00 msza święta oraz wieczorna o 18.00. Nie będzie mszy świętej o 13.00 i 20.00.

· O przygotowanie ołtarzy prosimy: dzieci komunijne wraz z rodzicami, ministrantów, Krąg Słowa Bożego oraz wspólnotę Adoratorów Krwi Chrystusa wraz z Żywym Różańcem.
· Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
· Od piątku po mszy wieczornej oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła, zakończona poświęceniem wianków i ziół.

5.  Ruszyły zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Ksiądz Przewodnik grupy jeleniogórskiej zaprasza na spotkanie organizacyjno - informacyjne w przyszłą niedzielę (23 czerwca) o godz. 15.00 w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Zabobrze).Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowsze numery prasy katolickiej.
Historia kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, dawniej określanego mianem KOŚCIOŁAŁASKI " POD KRZŻEM CHRYSTUSA" jest ściśle  wpisana w historię Śląska i Jeleniej Góry. Rok 2018 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy 300 letnią rocznicę ukończenia budowy naszej ŚWIĄTYNI.  Z tej okazji w kolejnych obrazach chcemy przedstawić piękno naszej Świątyni.
Kościół Łaski - historia  pdf.
cz.1   
cz.2      
cz.3      
cz.4 
Nasze organy od środka
Można zatrzymać odtwarzanie filmu i myszką wybierać dowolny widok.
UWAGA: sterowanie widokiem za pomocą tylko myszki.
Ewangelia (J 16, 12-15)
Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

ROZWAŻANIA
Tylko Duch Święty może poprowadzić mnie do głębokiej więzi z Bogiem Ojcem i z Jezusem. Poznać prawdę o Bogu oznacza doświadczyć Jego miłości - tej miłości, jaką nawzajem darzą się Ojciec i Syn.

Duch Święty oznajmia nam miłość Ojca i Syna, abyśmy dzięki Niemu mieli uczestnictwo w miłości Boga.

Zapytam siebie o obecny poziom mojej wiary, którą otrzymałem na chrzcie świętym. Czy mogę powiedzieć, że moja serdeczna więź z Bogiem się pogłębia? Czy moja modlitwa osobista, moje życie sakramentalne otwierają mnie na żywą obecność Boga? Czy pozwalam, aby Bóg wypełniał moje serce, pragnienia i myśli?

Poproszę Ducha Świętego, aby pomógł mi popatrzeć w prawdzie na te wszystkie zakamarki mojego życia, w których zamykam się na Boga, nie pozwalam Mu działać i kierować swoim życiem?

Co najbardziej przeszkadza mi budować szczerą więź z Bogiem? W gorącej modlitwie poproszę Ducha Świętego, aby doprowadził mnie do całej prawdy o moim życiu z Bogiem. Poproszę Go, aby pomógł mi otworzyć się na Boże pragnienia wobec mojego życia.

Na zakończenie medytacji lub w ciągu tygodnia ponowię przyrzeczenia chrzcielne i wyrzeknę się Złego. Zaproszę Ojca, Syna i Ducha Świętego zwłaszcza w te chore „miejsca” mojej wiary, które najbardziej potrzebują Bożego uzdrowienia: „Ulecz mnie, Boże Trójjedyny!”..
Krzysztof Wons SDS/Salwator
                                                                 W poszukiwaniu sensu

                                                                             Wnętrze
Życie
polega na utrzymywaniu równowagi między środowiskiem (zewnętrzem) a „wnętrzem” organizmu. U roślin i niższych zwierząt „wnętrze” sprowadza się do układu procesów biochemicznych, niemal automatycznie reagujących na zmiany w otoczeniu. U wyższych zwierząt siatka reakcji na bodźce ze środowiska jest wysoce złożona.

U człowieka wnętrze staje się „nowym światem”. Nie tylko doznaje on zewnętrzny świat przez zmy­sły i drogą rozumowej refleksji, lecz także przetwarza świat zewnętrzny na swoją własną substancję.
Przedmioty i ludzie, których znamy i z którymi się stykamy, to nie są przedmioty i ludzie należący do zewnętrznego świata, lecz
nasze obrazy przedmiotów i ludzi. Świat naszego wnętrza to także świat naszych wyobrażeń, myśli, zdobytej wiedzy, przeczytanych lek­tur, przeżyć artystycznych... Im bogatszy jest ten świat, tym człowiek jest pełniej człowiekiem.

Pielęgnowanie w sobie wewnętrznego świata na­zywamy życiem wewnętrznym. Świat wewnętrzny ma pewne stopnie.
       Są w nim obszary mniej lub bardziej osobiste, mniej lub bardziej intymne. Jeden z najbar­dziej intymnych obejmuje sprawy ostatecznego losu człowieka: sensu życia i śmierci, życia po śmierci, Boga i religii. Pielęgnowanie w sobie tego obszaru na­zywa się życiem wewnętrznym w sensie religijnym.

Życie wewnętrzne (w sensie religijnym) rozgrywa się w każdym człowieku. U niektórych w pełni świado­mie, w rozkwicie, u innych ledwo się tli - ale zawsze jest. Nie da się go całkiem zniszczyć.

Prawdziwe życie wewnętrzne to nie tylko świat na­szych myśl i i subiektywnych doznań. To przede wszystkim osobisty kontakt z rzeczywistością, której na imię
Bóg.
Osobisty kontakt z Bogiem,
być może nienazwanym,
nierozumianym,
ale obecnym.
Obecnym w najgłębszych
zakamarkach mojego wnętrza.
Tak głębokich
że mieszka tam
już tylko
prawda i szczerość.
Bo prawda i szczerość są w każdym człowieku, tylko u niektórych tak głęboko, że sami tam już nie umieją trafić.
Módlmy się o łaskę odnajdowania samych siebie
                                                                               Ks. Michał Heller

Ksiądz wikariusz Janusz Diament
                                   Krzyż Jezusa  WIĘCEJ.....

                                   Kremówki to nie wszystko
W niedzielę 14 października obchodziliśmy w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze Dzień Papieski. Dla wielu z nas przywołujący w pamięci „naszego” papieża, wielkiego Polaka Jana Pawła II i prozaiczne ulubione przez niego „kremówki”. Jeżeli tych ostatnich zabrakło dla uczestników ostatnich Mszy św. (księża obiecali upiec więcej w przyszłym roku), to pokolenie JPII mogło tego dnia przeżywać Jego bogactwo duchowe do ostatnich wieczornych godzin.....

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

                                   Inscenizacja poetycko - muzyczna "Zaduma nad przemijaniem"
Drodzy Parafianie po zakończeniu Dnia Papieskiego mogliśmy przeżyć kolejny wieczór pełen poezji i refleksji. Tym razem wprowadził nas w nastrój przemijania życia. Uroczystość Wszystkich Świętych od pokoleń jest w naszej kulturze związana z tym tematem. Siedmioro młodych ludzi podzieliło się z nami swoim czasem. Ofiarowali nam chwile zadumy korzystając z poetyckich tekstów przy nastrojowych dźwiękach naszego FIDES.....
                                                                        

                                              CZYTAJ WIECEJ ...

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

                                      Co dobrego w Jeleniej Górze?                         
  
  IHS
              
Jeśli niesłusznie uważasz, że wieszanie sakralnych obrazów, wizerunków świętych na ścianie swojego domostwa jest przesadą i zahacza o dewocje, to przyjmij ten mały obrazek - pocztówkę, który Ci ofiaruję, postaw go w kuchni, oprzyj o słoik z cukrem, podeprzyj solniczką i spoglądaj od czasu do czasu

                         Niech Ci przypomina Słodycz Miłości Bożej i to, że masz być solą ziemi i światłem świata, że jesteś bardzo cenny w oczach Bożych jako osoba ochrzczona.
                         
                          Postaw go na biurku, na jakimkolwiek stoliku, na regale... Spoglądaj na Niepokalaną na tle Śnieżki i kopuły Kościoła Garnizonowego (od wielu lat już Sanktuarium Krzyża Świętego) z wdzięcznością, że dane Ci jest mieszkać w Jeleniej Górze.

                                                                     Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

                                                                                
  czytaj dalej


     e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

Odnowienie,elewacji i stolarki naszego Sanktuarium .
zawdzięczamy  naszym sponsorom. Duszpasterze i parafianie składają serdeczne podziękowania :
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MSWiA, KGHM, Miastu Jelenia Góra
Polskiej Grupie Energetycznej
monitoring pozycji
Strona w języku niemieckim