Ogłoszenia Parafialne
 
      W TYM TYGODNIU.
  28 maj - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
31 maj -Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

zobacz...  film 
            


czytaj więcej
Katechizm dla Polskiego dziecka
  
Któż z nas nie był świadkiem sytuacji, gdy podczas Mszy dziecko zaczyna płakać, krzyczeć, zaczepiać sąsiadów albo jeździć swoim plastikowym samochodzikiem po sąsiednich ławkach. Poradnik dla rodziców w zakładce "Dla najmłodszych".
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela” ,„Gościa Niedzielnego” oraz płyty DVD o naszej Świątyni.
Cena za płytę 12 zł.
   Poznaj historię naszej Świątyni.
Do nabycia u Pana Kościelnego w zakrystii oraz w Pielgrzymkowym Punkcie Informacyjnym film na płycie DVD związany z historią naszego kościoła. KOŚCIÓŁ ŁASKI to  Świątynia symboli i tajemnic.
Cena płyty 12 zł.
Kosciol Laski
Kosciol Laski 2
Podwyższenie Krzyża Świętego (także: Pańskiego) - święto obchodzone zarówno w kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią. Nabożeństwa ku jego czci sięgają początków chrześcijaństwa.
 
Meditatio

Zakurzone karty...


Nazwa  nawiązuje do faktu, że niektóre z ksiąg Pisma Świętego nie znajdują się zbyt często w polu zainteresowań czytających Biblię. Smutnym faktem jest, że również przez kaznodziejów są one traktowane „po macoszemu”.
Jednak w przypadku Słowa Bożego nie ma tekstów „pierwszej”, bądź „drugiej kategorii”.
Mieszkańcy Jerozolimy
ZAKURZONE KARTY więcej....

Wiara człowieka nie jest oparta na fantazji i abstrakcji, lecz ma mocne osadzenie na świadectwie osób, które słyszały słowa Jezusa i widziały dokonywane przez Niego znaki. Wiara żywa nie polega tylko na przyjęciu odpowiednich prawd wiary, lecz na całkowitym zawierzeniu Słowu Boga, które stanowi lekarstwo i pokarm dla życia każdego człowieka.


"
Trud proroka" -  więcej....
Czy widziałeś nasze organy od środka ???  Nie..... to zobacz.
Biblia Tysiąclecia
      
w mp3 cała
Ostatnio dodane:
       
Czytania na każdy dzień wg. mateusz.pl

 
 
Msze Święte
Msze Święte
 
              Plan nabożeństw
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz 18.00
   Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek godz 18.00
  
Droga Krzyżowa - piątek godz. 10.00


    Gorzkie Żale z kazaniem    pasyjnym - niedziela godz. 17.00
NIEDZIELA:
7.00 ,  8.30 , 10.00 , 11.30 , 13.00 , 18.00 , 20.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00 , 7.30 , 18.00
 
Wszystkie materiały filmowe przenoszone są do  naszego kanału filmowego na Youtube. oraz Facebooka
Podziękowania:
  
-Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc w utrzymaniu parafii, za każdą ofiarę i modlitwę przekazywaną na potrzeby utrzymania świątyni.

Składamy serdeczne podziękowania władzom miasta, zarządcy parku  oraz pracownikom za wszelkie starania o czystość i pielęgnację zieleni  w tym miejscu, do którego jeleniogórzanie przychodzą chętnie aby odpocząć  i wśród zieleni spędzić wolny czas.
Google Maps
Darem modlitwy ogarniamy Solenizantów i Jubilatów.
    Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 
 
 
 
© copyright by Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze
       e-mail: krzyz_jg@legnica.opoka.org.pl
 
        RZYPOMNIENIE
 
Kaplica uzdrowień
Weź udział w Mszy Świętej
"Panie, otwórz wargi moje.
A usta moje będą głosić Twoją chwałę."
 
 


                            Kancelaria Parafialna

 
 
 
W tym tygodniu ( 28 maj)  Kościół św. wspomina:
- poniedziałek:Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
- wtorek:- Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
-
środa :- Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
- czwartek:- Wspomnienie św. Justyna, męczennika
- piątek - Wspomnienie św. Męczenników Marcelina i Piotra
- sobota -  Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
W tym tygodniu polecamy
    28 maj 2017 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  Witamy Gości i Wspólnotę Parafialną

Ewangelia (Mt 28, 16-20)
Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
Oto słowo Boże.

ROZWAŻANIA

Jezus nadaje kierunek nasze życiu - do Ojca. Ten kierunek jest w naszej modlitwie, ale jest on także zapisany w naszej codziennej drodze. Jezus dzisiaj zapewnia nas, że jak będziemy wytrwale prosić Ojca w imię Jego, to Ojciec nas wysłucha. Aby jednak radość nasza była pełna potrzebujemy wytrwałości w modlitwie.
Ludziom wydaje się, że coś mogą sami z siebie i często zapędzą się za daleko, gdy okazuje się, że są bezradni. Taka jest dzisiaj mentalność wśród tych, którzy posiadają trochę władzy. Wystarczy, że ktoś otrzyma jakiś stołek, z którego będzie mógł zarządzać innymi i nagle zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i zaczyna manipulować ludźmi mu powierzonymi. A gdy otrzyma jeszcze samochód służbowy i telefon komórkowy do własnej dyspozycji, to wydaje się mu, że cały świat powinien mu padać do nóg, ponieważ jest kimś najważniejszym i posiada mądrość nieograniczoną, a wszyscy inni to gorszy produkt współczesnej cywilizacji. Zauważa się, że ludzie, którzy uwierzyli w swój urząd i w swoje nieograniczone możliwości wcześniej lub później tracą grunt pod nogami i chcieliby unieść się ku górze.
Niestety taką władzę posiada tylko Jezus Chrystus, którzy nie potrzebuje do własnego dowartościowania się żadnych dodatkowych atrybutów, tylko kieruje się miłością do człowieka, która pozwala Mu właściwie zarządzać ludzkimi sercami. Dzisiaj Chrystus rzeczywiście unosi się ku górze ale dlatego, by dać możliwości ludziom własnego dążenia do piękniejszego człowieczeństwa. Chrystus daje władzę swoim uczniom, aby nauczali wszystkie narody, ale tego by człowiek lepiej mógł zrozumieć swoją zależność od Boga i uświadomił sobie, że wszelka władza pochodzi od Boga i jest dawana człowiekowi po to, by lepiej służył innym.
Ta władza ogranicza się do nauczania i udzielania chrztu, ale w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. To ten sakrament odpowiednio przeżyty i właściwie zrozumiany daje człowiekowi moc do dobrego zarządzania sobą i budowania właściwych relacji z drugim człowiekiem. Chrzest, czyli rezygnacja z siebie i życia według własnej koncepcji pozwala lepiej zrozumieć sens władzy, którą posiada Bóg nad człowiekiem. Dlatego potrzebne jest nam Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa, abyśmy lepiej sobie uświadomili, że od tej pory musimy poprzez swoją formację dobijać się do bram nieba, aby nie utracić kontaktu z Ojcem, który lepiej wie czego nam potrzeba i jest siłą do codziennego odkrywania, że potrzebna jest nam władza ale nad naszymi słabościami. Tylko On może nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej zależności od Niego samego.
To Chrzest Święty, który wprowadza nas w relację z Trójcą Świętą uczy nas lepszego zrozumienia relacji międzyludzkich. Dlatego każdego dnia musimy sobie zdawać sprawę z naszej przynależności do Boga i do Kościoła jako wspólnoty, abyśmy mogli właściwie realizować nasze powołanie. Człowiek świadomy takiej przynależności wszystko robi w swoim życiu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Tak realizując swoje powołanie nie popada w pychę i nie potrzebuje niczego, by się dowartościowywać. Ciągle ma świadomość, że wszystko co otrzymał nie pochodzi od niego ale z góry. Chrystusowe Wniebowstąpienie jest zaczątkiem naszego wstępowania do nieba poprzez wypełnienie wszystkiego, co nam przekazał będąc na ziemi.


 
 
1.  W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel, jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca.

2.  W środę święto Nawiedzenia NMP. Nowenna do MB o godz. 18:00 bezpośrednio przed Mszą Świętą.

3.  W tym tygodniu przypada:
PIERWSZY CZWARTEK - Msza o powołania do służby w Kościele o godz. 18:00.
PIERWSZY PIĄTEK - Msza wotywna o NSPJ o godz. 18:00, spowiedź święta od godz. 17:00.
PIERWSZA SOBOTA - Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7:00, odwiedziny chorych, Msza zbiorowa za zmarłych o godz. 18:00.

4
.
W środę ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy j na wspólną modlitwę.

5
Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusa. Początek nabożeństwa o 18:30.

6.
W niedzielę, 4 czerwca podczas obchodów X Święta Dziękczynienia,  będziemy wraz z wieloma tysiącami wiernych dziękować Opatrzności za  wszystkie otrzymane łaski, za opiekę nad każdym z nas, naszymi rodzinami, naszą Ojczyzną. Przy tej okazji w parafiach w Polsce zbierane będą ofiary do puszek.

7.
Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego a także pierwsza niedziela miesiąca. Zachęcamy do popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia Niedziela, Gość niedzielny.