Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Materiały archiwalne
Co dobrego - maj 2018 r.
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - sierpień
Co dobrego - wrzesień
Co dobrego - grudzień
Co dobrego - styczeń 2019 r.
Co dobrego - luty
Co dobrego - marzec
Co dobrego - kwiecień
Co dobrego - maj
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - lipiec

IHS
                                               Co dobrego w Jeleniej Górze?

Niezwykle upalne lato, susza, niepokojący brak opadów deszczu w Jeleniej Górze przez cały lipiec nie osłabił zapału mieszkańców do odbywania pielgrzymek do rozlicznych sanktuariów. Zwróćmy uwagę tylko na cztery z nich najbardziej, jak się wydaje, owocne duchowo, bo przeżywane we wspólnocie.

Dnia 29-go czerwca wyjechał autokar do Wambierzyc, zabierając ponad 40 osób należących do Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wspólna modlitwa, jedność w przeżywaniu wiary i zainteresowanie obiektem sakralnym u celu podróży było ogromne. Zadziwiła wszystkich wielkość i bogactwo architektoniczne Bazyliki, świętującej 800 lat istnienia. Wspólna Msza św., modlitewny zachwyt nad cudowną figurką Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus mającą zaledwie 28 cm. wielkości! Koronowana przez Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego w 1981 roku cieszy się niesłabnącym kultem od roku 1218 kiedy to pierwsze cudowne uzdrowienie ze ślepoty odnotowano w kronikach historycznych. Do tej pory zbierane są liczne świadectwa uzdrowień.

Dnia 14-go lipca nocą wyruszył pięćdziesięcioosobowy autokar na spotkanie słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze. Długo trwały wahania, czy pielgrzymi zniosą ten trud i upał. W końcu decyzja organizatorów: „Jedziemy!”. Przecież to ogólnopolska ekspiacja za zniewagę, za bluźnierstwa, to też bardzo konieczna modlitwa za tych którym grozi wieczne potępienie - piekło. Jedziemy więc - Chryste króluj, Chryste zwyciężaj! Tak żarliwa tłumnie zgromadzonych wiernych modlitwa na pewno przyniesie upragniony owoc.

Dnia 27-go lipca wyruszyła pielgrzymka do Legnicy - na adorację cudu eucharystycznego, jaki wydarzył się 25-go grudnia 2013 roku w Kościele św. Jacka. Niespodziewanie szybko po ogłoszeniu parafialnym w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze zgłosiły się osoby chętne do wyjazdu - ponad 50 osób. Zaplanowano więc drugi wyjazd pod koniec sierpnia.

Dnia 28-go lipca wyjechała pielgrzymka jeleniogórzan do Medjugroje. Był to już właściwie drugi autokar - pierwszy wyruszył 2 tygodnie wcześniej. Ewenementem jest fakt, że co rok wyjeżdżają autokarowe pielgrzymki od nas do Medjugorje. Abp Henryk Hoser uznał oficjalnie, że jest to pulsujące życiem wiary, Sanktuarium Królowej Pokoju - konfesjonał świata.

Dnia 26-go lipca odważni i mężni duchowo diecezjanie postanowili utrzymać tradycję corocznej pielgrzymki pieszej z Legnicy na Jasną Górę - mimo uporczywego i nieznośnego upału. Wśród nich było wielu jeleniogórzan, a pośród nich kleryk z Kościoła Garnizonowego - Mikołaj.
             Żar słoneczny, żar miłości w sercach - módlmy się, i oto też proszę drogich Internautów, byśmy nie ostygli w entuzjazmie wiary!

„Duchu płomienny, światło i miłości
                                                 Władasz stworzeniem z dobrocią i mocą
                                                Odnów umysły, rozpal swoim ogniem
                                                Człowiecze serca”.

Wasza siostra w Chrystusie Panu - Ewa Cyganek

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
IHS
      Co dobrego w Jeleniej Górze?

„Duchu płomienny, światło i miłości
                                                 Władasz stworzeniem z dobrocią i mocą