Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

Co dobrego w Jeleniej Górze?

W grudniowej migawce z Jeleniej Góry podana była informacja o Mszy św. zamówionej przez nowo wybranego prezydenta Miasta p. Jerzego Łużniaka, który wraz ze swoimi radnymi i innymi pracownikami Urzędu modlili się 20-go listopada w Bazylice św. św. Erazma i Pankracego - przed zaprzysiężeniem otrzymanych funkcji w nowej kadencji.

Teraz, kiedy śpiewamy „Nowy Rok bieży, w jasełkach leży” dodam jeszcze, że uczestnicy tego historycznego wydarzenia otrzymali w kościele pamiątkowe kartki z tekstem jakże aktualnym dla nas wszystkich. Są to słowa św. Jana Pawła II:

„Szczęście osiąga się przez ofiarę.
                             Nie odkładajcie na jutro budowy nowego
                             społeczeństwa, w którym będą się mogły
                             spełnić najwznioślejsze marzenia,
                             a wy staniecie się twórcami własnej historii.”

Na odwrocie kartki jest zachęta, też dla nas wszystkich, aby zwracać się do Bożych mocy nadprzyrodzonych w intencji Miasta i Ojczyzny.

Na fotografii św. Jan Paweł II spoglądający na zegarek na ręku przypomina dość poważne ostrzeżenie: „Strata czasu jest nie odwracalna, jak śmierć”

Kiedy więc życzymy sobie Szczęśliwego Nowego Roku rozważmy ważny problem: UPŁYW CZASU. Jeleniogórzanie używają jeszcze często staropolskiego sformułowania: DO SIEGO ROKU!
Co to znaczy? Mówi się: „ni to, ni sio”, czyli ani to ani tamto - nie wiadomo co. Czyli współczesnym językiem powiemy: „DO TAMTEGO ROKU!” a więc chodzi o rok 2020. I tym jest głęboki sens - przeżyjmy rok 2019 tak, by spokojnie doczekać roku następnego!

A tymczasem śpiewajmy!
                Niezapomniane było spotkanie opłatkowe w słynnej, pięknej sali należącej do naszej Katolickiej Szkoły, gdzie zebrani z różnych grup modlitewnych w parafii św. św. Erazma i Pankracego - a było nas ponad sto osób - z zapałem naprawdę entuzjastycznie kolędowali.
Śpiewaliśmy znane, wzruszające kolędy, ale po 5-6 zwrotek, używając ładnie wydanych śpiewników, przeznaczonych już na Pochód Trzech Króli.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi za stworzenie radosnej, ciepłej, rodzinnej atmosfery tego wieczoru.

Czas Bożego Narodzenia to była okazja do tak licznych, wspaniałych wydarzeń w Jeleniej Górze, że nie sposób wymienić wszystkich. W każdej parafii jeleniogórskiej można by podać imponujące przykłady zaangażowania duchownych i świeckich osób, dzieci i młodzieży.

Jest za co dziękować Panu Bogu!

DO SIEGO ROKU - wszystkim Czytelnikom - Internautom!

Wasza siostra w Chrystusie Panu - Ewa C.

Materiały archiwalne
Co dobrego - maj
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - sierpień
Co dobrego - wrzesień
Co dobrego - grudzień
Co dobrego - styczeń

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.

Drodzy jeleniogórzanie, drodzy internauci,

Co dobrego w Jeleniej Górze?

„Szczęście osiąga się przez ofiarę.
                             Nie odkładajcie na jutro budowy nowego
                             społeczeństwa, w którym będą się mogły
                             spełnić najwznioślejsze marzenia,
                             a wy staniecie się twórcami własnej historii.”

A tymczasem śpiewajmy!

Jest za co dziękować Panu Bogu!

DO SIEGO ROKU - wszystkim Czytelnikom - Internautom!

Wasza siostra w Chrystusie Panu - Ewa C.

monitoring pozycji