Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Materiały archiwalne
Co dobrego - maj 2018 r.
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - sierpień
Co dobrego - wrzesień
Co dobrego - grudzień
Co dobrego - styczeń 2019 r.
Co dobrego - luty
Co dobrego - marzec
Co dobrego - kwiecień
Co dobrego - maj
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - lipiec
Co dobrego - wrzesień

IHS

Co dobrego w Jeleniej Górze?

W lipcowym wydaniu migawki „co dobrego w Jeleniej Górze” pisałam, że należy pragnąć dobra! Dodam teraz słowa samego Pana Jezusa skierowane do Alicji Lenczewskiej - zmarłej w 2012 roku mistyczki ze Szczecina (książka „Świadectwo. Dziennik duchowy” wyd. Agape 2016 - imprimatur Biskup Henryk Wejman): „Siła twego pragnienia określa granice wszystkiego, co możesz otrzymać.”
                  Dalej Pan Jezus mówi: „Trzeba kochać to co stworzyłem, i tych, których stworzyłem - ze względu na mnie. I siebie też, bo Moim dziełem jesteś. Siebie trzeba kochać we Mnie: W Mojej Miłości i Mojej woli. Z niej jesteś utworzona. Wszystko co jest w tobie jest doskonałe z wyjątkiem grzechu.”
                  Zatrzymajmy się na tak dostępnym wszystkim, tak zachwycającym pięknie jakim jest różnorodność kwiatów. Ktoś powiedział: „Nie rozumiem, jak można nie mieć kwiatów w domu (pominąwszy kwiaty plastikowe), taki dom wydaje się wewnątrz martwy, choćby był luksusowo umeblowany).
                   Pytano kiedyś, jak wspomina pani Maria Okońska śp. - jedna z Jasnogórskich Pomocnic Maryi - pytano prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego co kocha najbardziej, oczywiście po Bogu i Ojczyźnie, tak zwyczajnie ale rzeczywiście bardzo. Prymas Tysiąclecia odpowiedział krótko i zdecydowanie: KWIATY.

Przemierzając ulice Jeleniej Góry można dostrzec zachwycająco ukwiecone okna i balkony. Blok mieszkalny, kamienica bez kwiatów wydaje się być pustostanem. Kwiaty w oknach i na balkonach mówią o mieszkańcach, o ich szacunku dla przyrody, docenianiu piękna oraz o trosce o podtrzymaniu życia. Wszak sadzonki od początku wiosny do jesieni trzeba podlewać, trzeba o wzrost roślin troszczyć się z miłością.
                  Pod koniec września zrobiłam kilka zdjęć okien i balkonów, w których tętniąca życiem przyroda umila spojrzenie, podnosi na duchu i wręcz rozwesela przechodniów. Jeśli ktoś zdoła rozszyfrować te anonimowe fotografie i poda bezbłędnie adresy tych ukwieconych, pięknych domostw, otrzyma nagrodę dostępną w Punkcie Informacyjnym (Sanktuarium Krzyża Świętego) w Jeleniej Górze. Administrator tej strony - pan Henryk wręczy nagrodę z radością.

Kochajmy kwiaty mili Internauci. Kontemplujmy ich piękno, ich genialną różnorodność i siłę wzrostu istnienia. W ten sposób oddamy chwałę Bogu Stwórcy wszystkiego co JEST.

Wasza siostra w Chrystusie Panu
                                                                                                        Ewa Cyganek

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
IHS

Co dobrego w Jeleniej Górze?

Wasza siostra w Chrystusie Panu
                                                                                                        Ewa Cyganek