Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Materiały archiwalne
Co dobrego - maj
Co dobrego - czerwiec
Co dobrego - sierpień
Co dobrego - wrzesień
Co dobrego - grudzień
Co dobrego - styczeń
Co dobrego - luty
Co dobrego - marzec
Co dobrego - kwiecień
Co dobrego - maj
Co dobrego - czerwiec

IHS
Co
dobrego w Jeleniej Górze?

W czerwcu 2019 roku celebrujemy tak wiele ważnych uroczystości i świąt. Pamiętajmy jeszcze o jednym - dzień po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa czcimy Niepokalane Serce Maryi.
            Z radością poznałam pewnego młodego jeleniogórzanina, który będąc przed laty z pielgrzymką Sybiraków na Jasnej Górze, starannie wybrał i zakupił w Częstochowie drewniany całkiem długi różaniec, aby przytroczyć go do paska.
             Na pewno czuje się uzbrojony jak żołnierz. Wielu z nas nosi krzyżyki, medaliki, szkaplerze, nawet łańcuszki na przegubie ręki, jak znak oddania się Maryi, a ów młody człowiek, jak zakonnik nosi różaniec u pasa. I chociaż pierwsza jaskółka nie czyni wiosny ufamy, że znajdzie on w naszym Mieście odważnych naśladowców.

W ciągu ostatnich trzech lat w trzech parafiach w Jeleniej Górze odbywała się niezwykła ceremonia. Grupy - około 30 do 60 osób po trzydziestodniowym przygotowaniu rekolekcyjnym wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montfort publicznie zawierzyło swe życie Najświętszej Maryi Pannie. Szczegóły na stronie Internetowej tych parafii. Podam tylko, że pierwsze zawierzenie odbyło się 16-go listopada 2017 roku w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach i 16-go listopada 2018 roku dołączyła nowa grupa prowadzona przez księdza Łukasza Frątczaka.
             W parafii św. św. Erazma i Pankracego formację maryjną wg tego samego wzoru przeprowadził ksiądz Marek Michalski: 31 maja 2019 roku odbyło się pierwsze i powtórne zawierzenie NMP kilkudziesięciu osób w kaplicy św. Anny.
             Pamiętnego dnia 25-go marca 2019 roku w święto Zwiastowania NMP zawierzenie całej parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka wraz z księdzem proboszczem Rafałem Berezowskim po trzydziestodniowym przygotowaniu przeprowadził ks. Krzysztof Antończak.

Ufajmy, że osoby, które zobowiązały się, oddając się Najświętszej Maryi Pannie do szczególnej miłości i szerzenia kultu Serca Niepokalanej, rozejrzą się wokół i dzięki łasce Bożej spowodują, że więcej dzieci i młodzieży weźmie do rąk Różaniec świadomi jak wielką moc ma ta modlitwa.
              Św. O. Pio w pewnym rozważaniu powiedział do szczególnie oddanej osobie z Polski: „jeżeli w porę okopiecie się - czyli uczynicie szaniec za pośrednictwem Maryi, nie uda się zabić polskiej wiary. Powiększajcie na miarę waszych możliwości waszą cześć dla Matki Najświętszej, jak działa artyleryjskie rozstawiajcie Jej figury i miejcie na ustach „Zdrowaś Maryio”, a wszystko dobrze się skończy.”
Piszę te słowa ku pokrzepieniu serc, które boleją, że tak gwałtownie zmniejsza się ilość dzieci na majowych i październikowych nabożeństwach maryjnych. Moc w słabości się doskonali.
             Ufajmy, pragnijmy dobrej zmiany, może właśnie dzięki Internetowi w którym jest już tyle publikowanych świadectw nawróceń. Nie ma ważniejszej intencji niż modlitwa za kapłanów, do czego drogich Czytelników Internautów z całym przekonaniem namawiam i zachęcam.

Wasza siostra w Chrystusie Panu
                                                                                                                               Ewa Cyganek

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
IHS
Co dobrego w Jeleniej Górze?

Wasza siostra w Chrystusie Panu
                                                                                                                               Ewa Cyganek