monitoring pozycji
Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Drodzy Jeleniogórzanie!

W sierpniowym kąciku chciałabym ukazać mało zauważaną, bo i mało widoczną, a jednak realnie istniejącą potęgę modlitwy wielu jeleniogórzan i jej owocność. Wiadomo, że nawet gdyby Miasto nasze słynęło z dobrobytu i wspaniałego zagospodarowania, to jednak bez ludzi wierzących, oddanych modlitwie byłoby bezduszne, puste, nie mające nadprzyrodzonej perspektywy.

Upalnym latem tego roku szłam ulicą mijając na chodniku dwóch idących razem naprzeciw mnie młodzieńców. I żeby nie było to mijanie się obojętne, uśmiechnęłam się do nich, prowokując jakieś pozdrowienia. Wtedy jeden z nich powiedział głośno, wyraźnie, odwzajemniając uśmiech: „Zmartwychwstał Pan!”. Uszczęśliwiona pomyślałam: „Górą Jelenia Góra!”.

Rzeczywiście zauważyłam, że coraz częściej mówimy do siebie: „Niech cię Bóg obdarzy szczęściem”  w staropolskim skrócie „Szczęść Boże”, coraz częściej słyszymy: „Niech będzie pochwalony” - w duszy zaraz dodaję Jezus Chrystus, coraz częściej po prostu uśmiechamy się tylko, nie znając się zupełnie. Czuje się wtedy jakiś powiew Ducha.

Jeleniogórzanie dużo się modlą, wynagradzając ospałość tych, którym brak na to czasu i ochoty, czyli brak wiary. Chociaż w Naszym Dzienniku ciągle podaje się, że jest tylko Jerycho Różańcowe w parafii św. Wojciecha w I sobotę miesiąca od godziny siódmej do dziewiętnastej, to jednak faktem pozostaje może nie wszystkim znana informacja, że co miesiąc aż w czterech parafiach są Msze Święte za Ojczyznę od wielu lat:

W Sanktuarium Krzyża św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 07:00
                           W Kościele św. Wojciecha każdego 14-go dnia m/c o godz. 18:0
                           W Bazylice św. św. Erazma i Pankracego każdego 15-go dnia m/c - za mieszkańców
                           Jeleniej   Góry i rządzących nami o godzinie osiemnastej
                           W Kościele św. Jana Chrzciciela (Cieplice) o godz. 15:00 w trzecia niedzielę miesiąca - o   odrodzenie moralne narodu.

Poza tym są oddolne inicjatywy - też co miesięczne msze święte przez cały rok: o dary Ducha Świętego dla Polaków - drugi wtorek miesiąca o godzinie siedemnastej w Kościele MB Królowej Polski i św. Franciszka, o rozwój rycerstwa św. Michała Archanioła drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18:00 w Bazylice św. św. Erazma i Pankracego.

Od ponad 20 lat trwają nie przerwanie co miesięczne czuwania nocne w pierwszy piątek miesiąca w Kaplicy św. Anny (o godz. 22:00) i codziennie oprócz niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 08:00 do 17:00 w tejże kaplicy. Wytrwałość osób świeckich które to organizują jest godna podziwu. Przecież to nieustanne trwanie w uwielbieniu, dziękczynieniu i błaganiu za nasze Miasto, za Ojczyznę, a więc głównie za rodziny, za kapłanów.

Wielu z nas Jeleniogórzan doświadcza tej prawdy, że potrzebni są Apostołowie niosący ludziom Boży Pokój i Bożą Miłość, aby ich wesprzeć i ocalić. Potrzeba takich wielu: ludzi o czystych sercach i czystych dłoniach, którzy nie plamią się pożądliwością świata. Tej postawy życzę z całą serdecznością wszystkim Czytelnikom - Internautom.

Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Drodzy Jeleniogórzanie!

W Sanktuarium Krzyża św. w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 07:00
                           W Kościele św. Wojciecha każdego 14-go dnia m/c o godz. 18:0
                           W Bazylice św. św. Erazma i Pankracego każdego 15-go dnia m/c - za mieszkańców
                           Jeleniej   Góry i rządzących nami o godzinie osiemnastej

Wasza siostra w Chrystusie Panu Ewa C.

monitoring pozycji