monitoring pozycji
Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Pan Bóg pobłogosławił ten wysiłek. Owocem misji stała się decyzja, by każdego tygodnia z czwartku na piątek organizować całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której byłaby spowiedź i kierownictwo duchowe. I tak się stało.
             Nie jest to jeszcze powszechnie znane, ale już wiele osób nawet z obcych parafii przybywa do kościoła św. Wojciecha, by w skupieniu modlić się. Pewna osoba powiedziała mi z radością: „Któregoś czwartku przyszłam o godzinie dwudziestej drugiej i stwierdziłam, że w kościele adorowało Pana Jezusa 18 osób”. To duża liczba. Cieszy nas to, że pół godziny przed każdą mszą w tym kościele trwa spowiedź, również przed mszą poranną.

Dodajmy, że w tym właśnie kościele św. Wojciecha, gdzie proboszczem jest ksiądz Stanisław Bakes, od trzech lat organizowane są roraty wczesnym rankiem - o godzinie szóstej piętnaście i bierze w nich udział młodzież harcerska i wierni nawet spoza tej parafii. Dodajmy też, że jest to jeden z nielicznych w Polsce kościołów, w którym przystępuje się do Komunii św. przy balaskach nakrywanych piękną białą tkaniną - obrusem, jak za dawnych lat. Parafianie cieszą się i dumni są z tego powodu.

Jak ogromną moc ma modlitwa! Światłem, siłą i radością naszą jest Miłość - Bóg, który żyje w nas. Prymas kardynał August Hlond wzywał: „Pokutujmyż! A przeczystą Królową naszą prośmy o mocarne dusze, o wodzów natchnionych, o pokolenie orle, o bohaterstwo czynów, o świętość i zbawienie”.

Te wzniosłe słowa, w poczuciu wdzięczności za dobro w Jeleniej Górze kieruję do drogich czytelników - internautów z nadzieją, że zostaną poważnie przyjęte.

Wasza siostra w Chrystusie Panu      Ewa C.

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.

Było to przed Wielkanocą tego roku. W kościele św. Wojciecha rozpoczęły się tygodniowe misje święte, które prowadził ks. Krzysztof Herbut. Rekolekcjonista zaproponował, by w czasie trwania misji odbywała się - dzień i noc - przez wszystkie dni adoracja Najświętszego Sakramentu w przyległej kaplicy św. Jerzego. Wierni parafianie nie zawiedli.

Wasza siostra w Chrystusie Panu      Ewa C.

monitoring pozycji