monitoring pozycji
Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
            Na tę uroczystość zapraszane są znakomite osoby z całej Polski. Nie sposób wszystkich wymienić. Wspomnę choćby kochanego przez wszystkich „liryka ambony JE Ks. bp. Józefa Zawitkowskiego, Ks. bp. Antoniego Długosza, O. prof. Eustachego Rakoczego  paulina, panią Annę Patrys  najlepszą w świecie sopranistkę (Grand-Prix w Sydney), pana Macieja Wróblewskiego i wielu innych, a także rozliczne zespoły taneczne i śpiewacze.

Z pośród wybitnych gości wiernie przybywa do nas na to święto Pan prof. Krzysztof Zanussi. I tu niespodzianka. Skromnością i cichością jego osoby a także organizatorów można tłumaczyć bardzo małe nagłośnienie faktu że światowej sławy reżyser filmowy i teatralny (ogromny dorobek twórczy dostępny na stronie internetowej) wzbogaca Dzień Matki zapraszając co rok do własnego domu grupę młodzieży jeleniogórskiej. Pan Zanussi organizuje im tzw. warsztaty filmowe, które są tylko pretekstem żeby dzielić się z młodymi własnym doświadczeniem życiowym i przemyśleniami Artysty  Katolika  Patrioty.

Od czternastu już lat grupa gimnazjalistów i licealistów wyjeżdża co rok na zaproszenie reżysera do Warszawy, zamieszkuje w Laskach, gdzie mają swą posiadłość Państwo Elżbieta i Krzysztof Zanussi i tam przez kilka dni toczą się niedokończone rodaków rozmowy. Młodzież zwiedza też Warszawę, Ośrodek Szkolno  Wychowawczy im. Róży Czackiej w Laskach, Wytwórnię Filmów Fabularnych, muzea itp.

Uważam, że jest to piękny przykład ze strony wielkodusznego artysty i jego żony dzielenia się zupełnie bezinteresownie swoim bogactwem duchowym i materialnym. Jest to wymowny przykład miłości miłosiernej zatroskanej o młode pokolenie.

Do osoby Ks. Józefa Steca  pomysłodawcy i wytrwałego organizatora oraz do Pana prof. Krzysztofa Zanussiego bardzo jasno mogą odnieść się rozważania misjonarza werbisty O. Andrzeja Danilewicza SVD, który napisał (cytuję fragmenty jego artykułu - „Misjonarz nr 7-8 2018):

Jak sól nadaje smak codziennym potrawom tak my nadajemy smak codzienności przez chrześcijańską radość i nadzieję. Jak sól konserwuje, tak my chronimy świat przed rozkładającym się działaniem zła. Jak sól rozpuszcza lód, tak my kruszymy nienawiść i zatwardziałe serca. I podobnie jak sól, jesteśmy czymś cennym, prawdziwym skarbem w oczach Boga.
             Nie łudźmy się jednak, że ta nowa godność wypływa z naszych umiejętności, talentów czy cech charakteru. Ona pochodzi z tego, że jesteśmy chrystusowi. Świadomość własnej godności bardzo pomaga żyć uważnie i owocować.

Życzę miłym Czytelnikom, Internautom Bożego błogosławieństwa w odważnym dawaniu świadectwa wiary.
                                          Wasza siostra w Chrystusie Panu - Ewa C

Z archiwum ..
Co dobrego 10 05 2018

Co dobrego w Jeleniej Górze ?.
Myślę, że wszyscy wiemy z jakim rozmachem, systematycznie od trzydziestu lat Ks. Proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia Józef Stec organizuje w Cieplicach Dzień Matki. Program święta kilkudniowy jest tak rozbudowany, że dla jego realizacji musiał powstać Komitet, a nawet Stowarzyszenie Święta Matki...

Wasza siostra w Chrystusie Panu - Ewa C

monitoring pozycji